, piątek 1 lipca 2022
Małgorzata Pikus jako Aktorka na Prowincji
Małgorzata Pikus zawodowo związana jest ze Sceną Polską Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. fot: Kateřina CzernáDodaj do Facebook

Małgorzata Pikus jako Aktorka na Prowincji

SM
Już w najbliższą sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 na pierwszy recital w swojej karierze zaprasza Małgorzata Pikus. Aktorka Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie swoje solowe popisy wokalne zaprezentuje wraz z oprawą muzyczną, o którą zadbają Tomasz Pala (piano) oraz Bartłomiej Stuchlik (kontrabas).

- Decyzja o samodzielnym śpiewaniu piosenki aktorskiej wydaje się oczywista kiedy ma się za sobą współpracę z takimi osobowościami jak Renata Putzlacher, Jaromir Nohavica, Jiří Pospíšil, Radowan Lipus, Bronisław Liberda i Tomaš Kočko i Janusz Klimsza. Ktoś kto śledzi życiorys artystyczny tej aktorki wie, że to życiorys niezwykły, o szczególnej amplitudzie przebiegu. Życiorys osobowości. Można podziwiać, można zazdrościć, ale można też żałować. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na Śląsku Cieszyńskim i po obu stronach Olzy. Na razie tutaj - wyjaśnia Bogusław Słupczyński z Teatru CST i dodaje, iż w życiu każdego aktora linia powodzenia bywa bardzo dramatyczna.

- Nie ma się co oszukiwać, że na tzw. Prowincji, kariera to pojęcie często o mało ciekawej treści. A jednak tej aktorce udało się przekroczyć granicę prowincjonalności nie tylko w teatrze. Została doceniona, między innymi, jako aktorka filmowa; nagrodzona przez czeskich krytyków filmowych. Gdyby się zastanowić kto jeszcze z grona polskich, "warszawsko-krakowskich" aktorów został tak doceniony, trudno byłby wymienić więcej niż kilka nazwisk - komentuje Słupczyński.

Recital "Aktorka na prowincji" Małgorzaty Pikus odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00 w Teatrze CST. Bilety do kupienia w Cieszyńskim Centrum Informacji.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na recital Małgorzaty Pikus.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: W jakim spektaklu Teatru CST grała Małgorzata Pikus?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie Teatru CST, przed rozpoczęciem recitalu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoba nagrodzona została poinformowana drogą mailową.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama