, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Koncert VNM i GREEN na zakończenie wakacji!
VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Koncert VNM i GREEN na zakończenie wakacji!

JM, MAT. PRAS.
30 sierpnia w katowickim Gugalandrze oraz 31 sierpnia w cieszyńskim klubie Panopticum wystąpi uznany za jednego z najlepszych raperów w kraju, niebanalny i zaskakujący - VNM!. I to nie jedyny artysta, którego będzie można wówczas zobaczyć na scenie. W naszym konkursie można wygrać dwa pojedyncze zaproszenia na cieszyński koncert.

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Mimo tego VNM zdobył pewien rozgłos w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo w plebiscycie organizowanym przez redakcję Magazynu Wudoo emitowanego w Radiu Szczecin. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał "Na Szlaku Po Czek", który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu.

Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów "punchline" i "metafora" w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka "Nie muszę", który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera - "Niuskul Mixtape 2009'. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki "Prosto Mixtape 600V" - kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się w lipcu 2011 roku.

VNM to pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, który, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (52 numer magazynu Hip Hop z grudnia 2007 roku). Jego oficjalny profil na MySpace ma już ponad 500 tys wyświetleń. VNM w ciągu swej dziesięcioletniej działalności występował we wspólnych kawałkach między innymi z Sokołem, HIFI Bandą, Pezetem, Mesem, Fokusem, Donguralesko, Małolatem, Onarem, Pyskatym, Eldo, Erosem, z DJ-ami: Twisterem, Ike, Medykiem i Proxem, na bitach producentów: 7inch (Niemcy), Drumkidz (Niemcy), Matheo, SoDrumatic, Magiery, DJ-a Story, R.J. Majewskiego czy Kazzushiego.

W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć "nawinąć pod każdy bit". Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas i inni.

Muzyka będzie można zobaczyć 30 sierpnia w katowickim Gugalandrze oraz 31 sierpnia w cieszyńskim klubie Panopticum. Obok VNM na scenie wystąpią również HIRS Skład, Kamel&Dj Roka, Szczures, Ryży i goście, a także GREEN - utalentowany artysta z Łodzi, należący do rodziny Aloha Entertainment.

Bilety do nabycia w cenie 25 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu koncertu) w sieci Ticket Portal oraz w Skateshopie Chrom przy ul. Głębokiej 20 w Cieszynie. Należy mieć ukończone 16 lat, aby wejść na koncert.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku (Cieszyn oraz Katowice) i zaproś znajomych.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są dwa pojedyncze bilety na cieszyński koncert. Nagrodę ufundowała Big idea, Big UP!

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto kryje się pod pseudonimem VNM?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsza prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w sklepie Skateshop Chrom przy ul. Głębokiej 20 w Cieszynie (przy odbiorze należy okazać dowód osobisty). Wysłanie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama