, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Kolejny sezon w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie
Spektakle w plenerze cieszą się ogromnym powodzeniem. Dość wspomnieć o tym, że wystawiany co roku "Makbet" za każdym razem przyciąga niczym magnes tłumy widzów fot: www.tdivadlo.czDodaj do Facebook

Kolejny sezon w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie

Aktorzy Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zapraszają na kolejny sezon teatralny. Widzowie, miłośnicy tej formy sztuki, ale i ci, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę z "divadlem" uraczeni zostaną kolejnym premierami, które już niebawem będzie można zobaczyć za Olzą.

To już kolejny, 63 sezon teatralny Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego. Jak co roku, razem z rozpoczęciem wakacji, aktorzy zza Olzy przygotowują się do grania, do wcielania się w role nowych postaci, stają przed kolejnymi wyzwaniami, jakie dyktuje im literatura i reżyserzy decydujący się wystawić kolejną sztukę.

I tym razem nie będzie inaczej. Efekty intensywnej pracy aktorów będzie można zobaczyć już 5 października. Scena Polska bowiem przygotowała dla widzów "Zbrodnię i karę"Fiodora Dostojewskiego. Kolejne tytuły: "Diagnoza", "Amadeusz", "Enron" i "Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca", także doczekają się swoich realizacji. W tym sezonie zabraknie jednak premier dla najmłodszych. - Jeżeli jednak szkoły byłyby zainteresowane jakimś tytułem z lat poprzednich (np. "Ania z Zielonego Wzgórza", "Przygody Tomka Sawyera", "Mała syrenka" itp.), to oczywiście taki spektakl może się odbyć - informuje Joanna Wania, kierownik literacki Sceny Polskiej.

Dotychczas stali bywalcy "divadla" mogli zobaczyć angielską farsę w reżyserii Rudolfa Molińskiego "Weekend z…". Jednak już w piątek, 27 września, po raz kolejny na Wzgórzu Zamkowym zostanie rozegrany plenerowy spektakl. Tym razem aktorzy zaprezentują "Cyrano de Bergerac" w reżyserii Bogdana Kokotka. Spektakle w plenerze cieszą się ogromnym powodzeniem. Dość wspomnieć o tym, że wystawiany co roku "Makbet" za każdym razem przyciąga niczym magnes tłumy widzów, którzy chętnie uczestniczą w przedstawieniu na Wzgórzu Zamkowym. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

W niedzielę zaś, 29 września, o godz. 15.00 Scena Bajka Teatru zaprasza na baśń muzyczną "Mała Syrenka" przygotowaną wspólnie ze Sceną Polską.

Bilety na spektakle w Teatrze Cieszyńskim można również zakupić w przedsprzedaży w Regionalnym Centrum Informacji w Cz. Cieszynie lub przed spektaklem w Teatrze Cieszyńskim.

O kolejnych premierach Teatru Cieszyńskiego będziemy na bieżąco informować na naszym portalu.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na spektakl plenerowy "Cyrano de Bergerac". Nagrodę ufundował Teatr Cieszyński.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto zagrał główną rolę żeńską w spektaklu "Sprawa Makropulos"?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu oraz tytuł filmu, na który mają być przygotowane bilety. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie na Wzgórzu Zamkowym przed rozpoczęciem spektaklu.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na stronie teatru uruchomiono możliwość zakupu biletów on line.
Fajnie.
Ale kiedy zacząłem przeglądać poszczególne spektakle okazało się, że do sprzedaży wystawione są popłuczyny po dobrych miejscach, nawet w przypadku spektaklu listopadowych i grudniowych.
Tak się zastanawiam - rzeczywiście te najlepsze bilety są już sprzedane, czy może dyrektor Łyżbicki olewając Kowalskiego trzyma je jak zwykle w rezerwie dla znajomych Króliczka?...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama