, piątek 21 czerwca 2024
HC Oceláři Trzyniec: Rekord goni rekord
W ostatnim rozegranym w Werk Arenie meczu Oceláři pokonali zespół z Liberca 2:1. fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

HC Oceláři Trzyniec: Rekord goni rekord

MARCIN MOŃKA
HC Oceláři Trzyniec: Rekord goni rekord


HC Oceláři Trzyniec: Rekord goni rekord

Po przerwie spowodowanej zgrupowaniem kadry narodowej na lód wracają hokeiści Ekstraligi. Przed zawodnikami ostatnie ligowe kolejki przed fazą play off.

Tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić drużynę z Trzyńca zwycięstwa w sezonie zasadniczym. Zespół od początku sezonu imponuje nie tylko skutecznością, ale również świetnym przygotowaniem fizycznym i mentalnym. Bo choć kontuzje nie oszczędzają Trzyńczan od początku rozgrywek, trenerzy tak układają zestawienia poszczególnych formacji, że trudno jest wskazać w zespole jakiekolwiek słabsze elementy. Najlepszym dowodem jest bezapelacyjne pierwsze miejsce w tabeli po 44 rozegranych kolejkach z przewagą 14 punktów nad drugim Litvinovem. Zespół zgromadził w tym czasie już 98 punktów - to już rekordowy wynik Stalowników. W mistrzowskim sezonie 2010/2011 w części zasadniczej skompletowali wówczas 96 punktów w 52 spotkaniach. Wszystko na to wskazuje, że gracze z Trzyńca przekroczą barierę 100 punktów w sezonie zasadniczym, być może będą chcieli zbliżyć się do rekordowych zdobyczy np. Pardubic z roku 2003, gdy ta ekipa zgromadziła aż 111 punktów. Bądź też niewiele skromniejszego dorobku stołecznej Sparty w zeszłym sezonie (110 punktów). Właśnie ten ostatni przykład może być jednak ostrzeżeniem dla graczy śląskiego klubu. Typowany przed rokiem jako główny faworyt rozgrywek zespół z Pragi odpadł jednak w półfinałach.

Dlatego też w obozie Ślązaków, choć wszyscy zdają sobie sprawę z siły i możliwości drużyny, nikt nie popada w hurraoptymizm. Faza play off rządzi się swoimi prawami, w której wystarczy jeden słabszy dzień i cały misternie ułożony plan może rozpaść się jak domek z kart.

Na razie jednak zawodnicy myślą o podtrzymaniu świetnej passy. Drużyna ustanowiła nowy rekord kolejnych ligowych zwycięstw - obecnie wynosi on 13 spotkań. Po nieprawdopodobnej zwycięskiej serii trwającej przez 7 tygodni Oceláři pogromcę znaleźli w ekipie HC Pardubice w 40 kolejce rozgrywek.

Przez zawodnikami 8 ostatnich kolejek sezonu zasadniczego. Najbliższe spotkanie, już w środę, Stalownicy rozegrają na wyjeździe z HC Pilzno. Na własnym lodzie pojawią się w piątek - ich rywalem będzie drużyna z Mladej Boleslavi. Najbliżsi rywale Trzyńczan wciąż mają o co walczyć: Pilzno o wejście do czołowej "szóstki", co zapewni drużynie udział w fazie play off, z kolei ekipa BK Mlada Boleslav dalej liczy się w walce o udział w 1/8 finału i uniknięcie batalii o utrzymanie w Ekstralidze.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy kolejny konkurs, w którym nagrodą jest podwójne zaproszenie na piątkowy mecz HC Oceláři Trzyniec. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Aby wziąć udział w aktualnym konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto z drużyny HC Oceláři Trzyniec uczestniczył w zgrupowaniu kadry narodowej ?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji). Wejściówki będą do odebrania w kasie trzynieckiego stadionu.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale której kadry narodowej? Polskiej czy czeskiej?:-)

Pytanie dotyczy czeskiej kadry narodowej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama