, piątek 29 marca 2024
HC Oceláři Třinec odnosi ważne zwycięstwo z HC Energie Karlovy Vary
Jak komentują sami Stalownicy wtorkowe spotkanie w Trzyńcu z drużyną HC Energie Karlovy Vary należy zaliczyć do niezwykle wyrównanych. fot: Marian Ježowicz/hcocelari.cz

SM
Po srogiej przegranej w Pradze (8:3) oraz zwycięstwie w Litvínovie (1:3) drużyna HC Oceláři Třinec odniosła ważne zwycięstwo w meczu z drużyną HC Energie Karlovy Vary. Jak dalej wygląda plan Stalowników? W najbliższy piątek hokeiści z Trzyńca wyjadą na lód w Kladnie, by następnie w niedzielę u siebie zmierzyć się z brązowym medalistą ubiegłego sezonu - drużyną HC Slavia Praga. Już dziś możecie zdobyć bilety na kolejny mecz w trzynieckiej Werk Arenie!

Jak komentują sami Stalownicy, wtorkowe spotkanie w Trzyńcu z drużyną HC Energie Karlovy Vary należy zaliczyć do niezwykle wyrównanych. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że Karlovy Vary potrafią się bronić. To się potwierdziło więc tym bardziej cieszymy się, że udało się nam zdobyć trzy punkty. Długo szukaliśmy sposobu na przedarcie się przez ich obronę. Musieliśmy być bardzo cierpliwi i mogliśmy się dać ponieść emocjom - komentował po spotkaniu Pavel Marek, dyrektor generalny klubu.

Potwierdza to przebieg całego meczu. Worek z bramkami rozwiązany został dopiero w drugiej części spotkania, kiedy to prowadzenie dla Trzyńca wydarł Václav Varaďa. Odpowiedź ze strony gości miał przekazać Petr Koblasa, który ostatecznie nie wykorzystał jednak swojej szansy na wyrównanie wyniku drugiej tercji. Druga bramka spotkania padła cztery minuty od pierwszego gola i była udziałem Marka Zagrapana, który tym samym zwiększył przewagę Stalowników. Wyrównana walka trwała jednak dalej. Efektem tego była pierwsza i jak się okazuje ostatnia bramka dla gości, którą w 34 minucie wbił Radim Hruška. Odpowiedź ze strony gospodarza spotkania padła 20 minut później, kiedy to "Kropkę nad i" postawił Martin Růžička strzelając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Po 8 spotkaniach Trzyniec zajmuje 7 miejsce w tabeli. Najbliższą szansą na kolejne punkty będzie piątkowy wyjazd do Kladna, gdzie drużyna HC Oceláři Třinec zmierzy się z podopiecznymi Jaromíra Jágra. Następne spotkanie na własnym lodzie Stalownicy rozegrają w niedzielę, 6 października o godz. 17.00. Przyjdzie im wtedy zmierzyć się z brązowym medalistą ubiegłego sezonu - drużyną HC Slavia Praga.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy kolejny konkurs, w którym nagrodą są dwa pojedyncze bilety na niedzielny mecz HC Oceláři Trzyniec, w którym Stalownicy zmierzą się z drużyną HC Slavia Praga.

Aby wziąć udział w aktualnym konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Ile razy Trzyńczanie występowali w finale rozgrywek i w jakich latach?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz spotkanie na które ma być przygotowana wejściówka. Wygrywają osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w kasie trzynieckiej Werk Areny przed meczem.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.