, piątek 29 marca 2024
Dobrą rzecz zaprojektuj - konkurs!
Zaprojektuj dobrą rzecz fot: Well done



Dodaj do Facebook

Dobrą rzecz zaprojektuj - konkurs!

Lubię (..) powiedzieć studentom, których uczę, że bez zaistnienia wartości dodanej, produkujemy śmieci. Powstaje bowiem jeszcze jedna rzecz, trochę inna, robi to samo, co robiła poprzednia, a czasami jeszcze gorzej. Nie ma powodu, żeby zaśmiecać tym przedmiotem świat…” - Prof. Marek Adamczewski

O tym, że design powinien być zaangażowany społecznie słyszymy od dawna. Od 2009 roku realizowany jest w Polsce, w Cieszynie projekt łączący wzornictwo i ekonomię społeczną pod marką WellDone® Dobre Rzeczy. Dzięki temu połączeniu projektowanie zyskuje dodatkową wartość – oprócz ulepszeń produktowych dostarczanych użytkownikowi, realnie wpływa na poprawę życia ludzi pozostających długotrwale poza rynkiem pracy.

Ekonomia społeczna to sposób prowadzenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. „Rdzeń” takich działań stanowią przedsiębiorstwa społeczne funkcjonujące w różnych formach organizacyjno - prawnych . Za przedsiębiorstwo społeczne uznaje się podmiot prowadzący działalność rynkową, z której zysk inwestowany jest w cele społeczne. Takie przedsiębiorstwo prowadzi m. in. Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna i to w nim produkowane są produkty WellDone®.

Pierwsze projekty dla tej marki stworzyli studenci ASP w Warszawie oraz politechniki w Holon. Obecnie, dzięki zorganizowaniu już trzeciej edycji otwartego konkursu projektowego, chcemy szerzej promować ideę designu zaangażowanego społecznie oraz przedsiębiorczości społecznej. Pragniemy również lansować polski design i młodych polskich projektantów. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”. Kierujemy go do wszystkich zainteresowanych współczesnym wzornictwem oraz zagadnieniami ekonomii społecznej: studentów, architektów, projektantów wnętrz, biur projektowych.

Zadanie konkursowe: Stworzenie projektu produktu dla marki WellDone® przy użyciu materiałów dostępnych w produkcji WellDone® – drewno, stal, aluminium, sklejka, mdf, hdf, filc, tkaniny. Najwyżej oceniane będą projekty produktów potrzebnych w życiu codziennym, funkcjonalnych, oryginalnych, prostych technologicznie, posiadających wyraźne cechy użytkowe, oparte na dowcipie, biorące pod uwagę racjonalne wykorzystanie materiału. Projektowane rzeczy powinny mocno nawiązywać do istniejącej linii WellDone®.

Prace konkursowe, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.welldone.co (w dziale "Sklep") oraz wypełnieniu i wysłaniu pocztą formularza zgłoszeniowego, należy nadsyłać na adres: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem", ul. Wałowa 4, 43-400 Cieszyn, z dopiskiem Konkurs „ Dobrą Rzecz Zaprojektuj". Prace powinny zostać umieszczone na płycie CD/DVD lub pendrivie. Należy także wysłać je w wersji elektronicznej na adres mailowy: konkurs@welldone.co

Czas trwania konkursu: od 31 marca 2017roku - do 31 lipca 2017roku.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 31 lipca 2017roku, godzina 24:00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone – 08 września 2017roku - informacja o projektach wyłonionych w konkursie zostanie umieszczona na stronie www.welldone.co

Nagroda główna to 10 000 zł, zakup praw autorskich (100 zł), wdrożenie do produkcji zwycięskiego projektu oraz prezentacja projektanta i zwycięskiego projektu na na stronach ww.welldone.co; www.bycrazem.pl a także poprzez partnerów medialnych konkursu.

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Zamek w Cieszynie, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.
Patroni medialni: TVP 2 , TVP Kultura, TVP Katowice, Elle Decoration , Architektura, Tramwaj Cieszyński, Purpose.com.pl.
Współpraca redakcyjna: RMF Classic

Zapoznaj się z regulaminem konkursu!

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Super!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama