, wtorek 23 lipca 2024
Czesław Dziełak zwycięzcą Festiwalu Birofilia 2014
Pośród 287 uczestników można było skosztować 752 piw domowych. fot: TRDodaj do Facebook

Czesław Dziełak zwycięzcą Festiwalu Birofilia 2014

BŚ/mat.pras.
Czesław Dziełak zwycięzcą Festiwalu Birofilia 2014

Aleja Piw Świata jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem. fot. TR


Czesław Dziełak zwycięzcą Festiwalu Birofilia 2014

Degustatorzy, smakosze, ale także i przypadkowi odwiedzający mogli skosztować najróżniejszych smaków świata.fot. TR


Czesław Dziełak zwycięzcą Festiwalu Birofilia 2014

Miłośnicy złotego trunku mieli możliwość skosztowania ponad 600 piw z całego świata. fot. TR

Po raz kolejny i już drugi raz z rzędu Czesław Dziełak został zwycięzcą Festiwalu Birofilia. Zaszczytny tytuł Grand Championa 2014 otrzymało piwo w stylu Dubble autorstwa ubiegłorocznego zwycięzcy festiwalu. Oznacza to, że już w grudniu będziemy kosztować kolejnego specjału uwarzonego przez Dziełaka.

Festiwal Birofilia 2014 rokrocznie organizowany w Żywcu pod wieloma względami okazał się rekordowym. Miłośnicy złotego trunku mieli możliwość skosztowania ponad 600 piw z całego świata. Podczas festiwalu licytowano butelkę najdroższego piwa na świecie. Drugiego dnia Birofilii bostoński Samuel Adams Utopias uzyskał cenę 1500zł. To jednak nie koniec, "aukcja trwa nadal w internecie, a uzyskane z niej środki zostaną przekazane na cele społeczne", zapewnia nas Grupa Żywiec. Dodatkowo przez dwa dni ponad 6,5 tysiąca entuzjastów piwa odwiedziło browar, by móc poznać różne smaki złotego napoju.

Aleja Piw Świata jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem. Degustatorzy, smakosze, ale także i przypadkowi odwiedzający mogli skosztować najróżniejszych smaków piw całego świata. Gościom festiwalu nie przeszkodził trwający w tym samym czasie mundial, miłośnicy złotego napoju kosztowali go do późnych godzin nocnych. - Festiwal Birofilia w Żywcu przyciąga ludzi, którym nie jest obojętne jakie piwo piją i stwarza wyjątkową okazję do połknięcia piwnego bakcyla. Goście testują piwa w sposób odpowiedzialny, poznają piwowarów, wymieniają się doświadczeniami i opiniami, zwiedzają muzeum i żywiecki browar. Tu nawet powietrze ma stale zapach brzeczki, z której warzy się piwo - mówi Sebastian Tołwiński, Rzecznik Prasowy Grupy Żywiec.

Rekordem tegorocznego festiwalu okazała się także liczba zgłoszonych uczestników do konkursu piw domowych. Pośród 287 uczestników można było skosztować 752 piw uwarzonych w domu. Najważniejsze wyróżnienie, czyli tytuł Grand Championa 2014 otrzymał Czesław Dziełak za perfekcyjnie uwarzonego Dubbela. W nagrodę zwycięzca uwarzy swoje piwo domowe w skali kilka tysięcy razy większej, w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Dubble Dziełaka to niezwykle aromatyczne, dość ciemne piwo, którego premiera tego odbędzie się już od 6 grudnia 2014.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama