, niedziela 14 lipca 2024
Bogdan Zdrojewski wyróżnił cieszyńską Świetlicę "Na Granicy"
Dzięki środkom przyznanym przez Akademię Orange dzieci z O!Świetlicy KP zorganizowały m.in. święto ulicy Głębokiej.  fot: Anna JaroszDodaj do Facebook

Bogdan Zdrojewski wyróżnił cieszyńską Świetlicę "Na Granicy"

SM/MAT. PRAS.
Bogdan Zdrojewski wyróżnił cieszyńską Świetlicę "Na Granicy"

Bogdan Zdrojewski przyznał wyróżnienie cieszyńskiej Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" za wzmacnianie cieszyńskiej tożsamości lokalnej oraz wypracowanie wzorowych rozwiązań współpracy z wolontariuszami. fot. mat. pras.

Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie została wyróżniona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalnym dyplomem za działania w obszarze edukacji kulturalnej.

Bogdan Zdrojewski przyznał wyróżnienie cieszyńskiej Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" za wzmacnianie cieszyńskiej tożsamości lokalnej oraz wypracowanie wzorowych rozwiązań współpracy z wolontariuszami. - Cieszę się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostrzega, że praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej jest ważna. Szczególnie, że zajęć prowadzonych w naszej Świetlicy, nie opieramy na standardowych warsztatach rzemieślniczych, uczących fasadowego uczestnictwa w kulturze. Staramy się przekazywać ważne treści, dotyczące wiedzy o lokalnym i globalnym otoczeniu, uwrażliwiać dzieci na zaufanie i współpracę - komentuje wyróżnienie Anna Studnicka-Cieplak z świetlicy "Na Granicy".

Odnosząc się do kwestii wzorowych rozwiązań współpracy z wolontariuszami, Studnicka-Cieplak podkreśla, że słowa podziękowania należy kierować do współpracowników Świetlicy ze szkół średnich w Cieszynie, i wymienia takiej osoby jak Anna Jarosz, Joanna Banot, Kornel Kowalski oraz Agnieszka Babilon. - Nie traktujemy ich jak wolontariuszy, ale partnerów, których zaangażowanie sprawia, że dzieci lubią Świetlicę i chcą uczestniczyć w naszych zajęciach. To właśnie opinia młodych ludzi oraz dzieci i rodziców na temat pracy O! Świetlicy liczy się dla nas najbardziej - dodaje Studnicka-Cieplak

Świetlica, która trzykrotnie otrzymała grant od Fundacji Orange na działania artystyczno-edukacyjne, zrealizowała do tej pory w sumie ponad 6 projektów związanych z edukacją kulturalną, skierowanych do dzieci i młodzieży. Dzięki projektom powstały m.in. wirtualna mapa Cieszyna oczami dzieci (www.mapa-cieszyn.pl), gra o współpracy, słuchowisko o ulicy Głębokiej, święto ulicy Głębokiej - GłębokaFest oraz Inspirator O!Świetlicy. Obecnie Świetlica realizuje warsztaty etnograficzne dla dzieci dzięki dotacji z MKiDN w ramach programu "Kolberg 2014- Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Wyróżnienie dla Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" została przyznana podczas warsztatów Akademii Orange, odbywających się w dniach 13-14 marca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Żałosny triumfalizm zaprezentowała w swoim pierwszym wpisie nasza lokalna gołębica. Uzyskanie dyplomu przez Świetlicę Krytyki Politycznej "Na Granicy" – jednego z dyplomów przyznanych tego roku przez Kapitułę Akademii Orange potraktowała ona jako wydarzenie co najmniej rangi Nobla. A przecież w tym przypadku to tylko lewica lansuje samą siebie. Gdy swój popiera swego nie jest to niczym nadzwyczajnym. Jednak zaistnienie takich relacji obniża rangę takiego dyplomu.
Kapitule Akademii Orange przewodniczy prof. Barbara. Można sobie zerknąć do netu, by z łatwością zaczerpnąć wiedzy z krynicy mądrości pani przewodniczącej komisji.
Poniższe cytaty zostały zaczerpnięte z wywiadu dot. m.in. Marszu Niepodległości pt. "Patriotyzm" to dobry pretekst do zadymy - zamieszczonego w „Dzienniku Opinii” Krytyki Politycznej.
Cytuję po literkach:
Red. - W debacie medialnej padło wiele negatywnych słów na temat subkultur, np. o anarchistach, którzy zostali określeni jako bandyci. Czy to takie proste?
Prof. Fatyga - Media potrzebują takiego podziału: jedni są dobrzy, inni są źli. Ale umówmy się, po lewej stronie też niekoniecznie wszyscy są barankami. Tam też są ludzie nastawieni konfrontacyjnie, lubią się bić. A już bić skinola czy faszystę to jest podwójna przyjemność.(…)
Red. - To jaka byłaby różnica między antifą a skinami?
Prof. - Z moich obserwacji wynika, że akces do ruchów o charakterze lewicowym jest mniej naturalny, a bardziej świadomy. Antifa to inteligencka inicjatywa.
Red. - To znaczy?
Jest zdominowana przez intelektualne poglądy. To nie jest masowy, oddolny ruch ludzi, którzy chcą naparzać faszystów. Jeśli nawet posuwają się do naparzania na ulicy, to w imię czegoś. Jest za tym wyraźne stanowisko intelektualne i światopoglądowe.(…)

Gratulacje dziewczyny!
Całe szczęście , że po 6 milionach na Świątynię Opatrzności Bożej zostało Zdrojewskiemu na zrobienie dyplomu dla Krytyki.
Czy można popatrzeć na ten dyplom, albo chociaż powąchać ? Poczuć tę wolność.
Mam nadzieję, że ze zdjęciem samego ministra?
Teraz jak nic dostaniecie dyplom od...Szczurka, albo puchar! Tak, to będzie puchar! Oczywiście z krawatem!
Cóż za fantastyczne dowody uznania! Jakby ktoś kolorowego bąka puścił i poklepał na odchodnym po ramieniu.
Tak naprawdę tyle jest to warte.

A ja, Franta Zgrzędzioł bardzo was lubiem, szanujem i przjdem i zaproszem na...piwo!:)

Żart?

Jaka świetlica - taki minister : RYNSZTOK

Poznać głupiego po wpisie jego.

Brawo, gratulacje.
Na pohybel prałatowi i Nikodemom.
Amen.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama