, wtorek 23 lipca 2024
 Przewodnik Pracowni na Pastwiskach nagrodzony w Poznaniu
Cieszyńska Pracownia na Pastwiskach odebrała wyróżnienie za przewodnik Marcina Żerańskiego "Gmina Chybie. W krainie utopca". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Przewodnik Pracowni na Pastwiskach nagrodzony w Poznaniu

SM
Nie tylko Wzgórze Zamkowe wróciło z nagrodą z największych targów turystycznych w Polsce. Podczas odbywającego się w trakcie targów - XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, wyróżnienie otrzymała cieszyńska Pracownia na Pastwiskach za przewodnik "Gmina Chybie. W krainie utopca".

Cieszyńskiemu wydawcy nagrodę przyznała Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK, która w uzasadnieniu napisała, iż jest to wyróżnienie "za wydanie przewodnika po gminie Chybie ukazującego przyrodę i kulturę regionu z jednoczesnym utrwalaniem regionalnej i społecznej tożsamości jej mieszkańców".

Jury, organizowanego od 22 lat Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, oceniła publikacje w pięciu kategoriach, biorąc pod uwagę ich krajoznawczą zawartość oraz formę prezentacji walorów opisywanego terenu. Oprócz nagród w poszczególnych kategoriach swoje wyróżnienia przyznawali m.in. prezes Zarządu Głównego PTTK, marszałek Województwa Wielkopolskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłoszonych zostało 129 publikacji.

Wyróżniona w Poznaniu publikacja to podręczny, praktyczny i zwięzły, przy wyjątkowym bogactwie ilustracji i mapek, przewodnik który wyszedł spod pióra Marcina Żerańskiego, założyciela Pracowni na Pastwiskach w Cieszynie. Podobnie jak w poprzednich, tak i w tej publikacji autor zamieszcza wiele ciekawych informacji krajoznawczych, wątków historycznych, geograficznych i etnograficznych w artystyczny, wypracowany przez siebie sposób tak, by czytelnika zainteresować, zadziwić i sprawić, by z niecierpliwością oczekiwał na kolejne wydanie. Przewodnik ma 72 strony. Składa się z 4 części: O Śląsku Cieszyńskim, Gmina Chybie, Okolice Chybia i Informacje praktyczne, m.in. na temat komunikacji, noclegów, służby zdrowia, służb mundurowych, urzędów, placówek, czy wybranych imprez odbywających się w gminie.

Przewodnik "Gmina Chybie. W krainie utopca" to piąta publikacja w kolekcji miejscowego wydawnictwa, tematyką związana z naszym regionem. Wcześniej ukazały się: "Śląsk Cieszyński. Od Bielska-Białej do Ostrawy", "Ewangelicy w Cieszynie", "Ewangelicy w Wiśle" oraz "Cieszyn i Czeski Cieszyn. Śladem tramwaju".

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są 3 egzemplarze nagrodzonego przewodnika.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji "Tytuły historycznych wędrówek, wydanych przez Pracownię na Pastwiskach.

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji przy ul. Bielskiej 184.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

KONKURS ZAKOŃCZONY! Osoby nagrodzone zostały poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulujemy!!!!

Gratulujemy!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama