, piątek 12 sierpnia 2022
Zmiana obostrzeń od 12 lutego. Które branże zostaną otwarte?
Od 12 lutego działalność wznowić może m.in. Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, zachowując jednak ścisły reżim sanitarny. fot: teatr.cieszyn.plDodaj do Facebook

Zmiana obostrzeń od 12 lutego. Które branże zostaną otwarte?

MM
Początkowo na dwa tygodnie, czyli od 12 do 26 lutego z dotychczas obowiązującego zakazu prowadzenia działalności zwolnione zostaną wybrane branże usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe, które nadal jednak będą musiały przestrzegać ścisłego reżimu sanitarnego. Co według zapowiedzi polskiego rządu możliwe będzie do uruchomienia w połowie miesiąca?

Od 12 do 26 lutego otwarte będą hotele, kina, teatry, opery i filharmonie, a także baseny, stoki i otwarte boiska.

W przypadku umożliwienia działalności hoteli, zdecydowano iż będą one dostępne dla wszystkich chętnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego, który w tym przypadku oznacza, że dla gości dostępnych będzie jedynie połowa wszystkich, dostępnych pokoi, a posiłki serwowane będą do pokoi, na życzenie gości z uwagi na fakt, iż restauracje hotelowe nadal pozostaną zamknięte. Otwarte natomiast mogą być baseny oraz wyciągi narciarskie (stoki) oraz zewnętrzne boiska i korty, co ma umożliwić wznowienie amatorskiego sportu na świeżym powietrzu. Od piątku, 12 lutego możliwe będzie wznowienie działalności kin, teatrów, oper i filharmonii. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących, a uczestników obowiązuje zakrywanie ust i nosa i zakaz konsumpcji.

Zwolnienia z ograniczeń działalności nie doczekała się natomiast branża gastronomiczna, która według zasad wprowadzonych przez polski rząd może działań jedynie w opcji na wynos lub z dowozem. Podobnie jak gastronomia na otwarcie czeka branża fitness.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama