, piątek 2 czerwca 2023
Zielone Pracownie powstaną w Brennej, Istebnej i Skoczowie
Laureatami konkursu „Zielona Pracownia 2021” jest m.in. projekt przygotowany Szkołę Podstawową nr 2 w Istebnej oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie. fot: istebna.euDodaj do Facebook

Zielone Pracownie powstaną w Brennej, Istebnej i Skoczowie

ŁP
61 nowych zielonych pracowni w województwie śląskim, w tym 4 w powiecie cieszyńskim powstanie w szkołach, które zgłosiły się do udziału w siódmej edycji konkursu „Zielona Pracownia’2021”. Które gminy zyskały uznanie w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach?

Przy rozstrzyganiu kolejnego zarząd WFOŚiGW zdecydował o zwiększeniu puli dotacji, która wzrosła do ponad 2,3 mln zł. Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym nagrodzonych w konkursie „Zielona Pracownia_projekt’2021”.

Na terenie powiatu cieszyńskiego "Zielone Pracownie" powstaną w Koniakowie, Pierśćcu, Istebnej oraz Brennej. Na terenie gminy Istebna powstaną dwie pracownie. Pierwsza zatytułowana "Życie nicią malowane" o wartości 40 tys zł oraz druga, której autorzy przypisali nazwę "Laboratorium świerka istebniańskiego" (wartość blisko 38 tys. zł). W Pierśćcu z kolei powstanie pracownia "Eko-Region" o wartości 40 tys, zł, a w Brennej "Ekosystemy" za 36 tys. zł.

- Motywem przewodnim projektu przygotowanego przez Panią Annę Dziewior dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej - „Laboratorium świerka istebniańskiego” jest promowanie rodzimego gatunku świerka. Z kolei w ramach pracowni "Życie nicią malowane" zaprezentowane zostaną nowoczesne techniki przekazu informacji poprzez ciekawe pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu. Planowane są tu nie tylko zajęcia z biologii, przyrody ale także odbywać się w niej będą warsztaty kreatywności i dodatkowe kółka zainteresowań - czytamy na stronie internetowej gminy Istebna.

Pełne wyniki 7. edycji konkursu „Zielona Pracownia’2021” znajdują się tutaj
.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama