, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Zebrzydowice: Zaparkują w zielonym
W pierwszym etapie zostanie nasadzona nowa roślinność, a w Zebrzydowicach również będą zamontowane elementy małej architektury. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zebrzydowice: Zaparkują w zielonym

MB
Marklowice, Kończyce, Kaczyce i Zebrzydowice zostaną upiększone roślinnością dzięki projektom realizowanym przez Gminę w Zebrzydowicach „Zaparkuj w zielonym”.

„Zaparkuj w zielonym - urządzenie terenów zielonych wraz z elementami małej architektury w gminie Zebrzydowice - etap I” polega na urządzeniu terenów zielonych przy Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach, boiskach sportowych w Kończycach Małych, Domu Ludowym w Kaczycach i parkingu w Marklowicach Górnych. Wykonawcą zadania jest krakowska firma wyłoniona w drodze przetargu.

Zadanie dofinansowane jest w ramach LGD „Cieszyńska kraina” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014. W pierwszym etapie zostanie nasadzona nowa roślinność, a w Zebrzydowicach również będą zamontowane elementy małej architektury, tj. siedziska, maszty informujące, tablice i barierki zabezpieczające. - Prace nasadzeniowe rozpoczną się lada dzień, obecnie pracownicy sprzątają teren - zapowiada Ewa Suchecka z Urzędu Gminy w Zebrzydowicach. Pierwszy etap potrwa do lipca br.

Z kolei zadanie „Zaparkuj w zielonym - urządzenie terenów zielonych wraz z elementami małej architektury w gminie Zebrzydowice – etap II” obejmuje urządzenie terenów zielonych przed Urzędem Gminy w Zebrzydowicach i potrwa do końca roku. Wykonawcą jest firma z Bornego Sulinowa. Drugi etap projektu zostanie sfinansowany z kasy Urzędu Gminy w Zebrzydowicach w kwocie ok. 63,5 tys. zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niektórzy parkują dosłownie w zielonym - rozjeżdżając trawniki...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama