, sobota 9 grudnia 2023
Zakaz reklamowania kasyn i salonów gier w Czeskim Cieszynie
W myśl nowej uchwały właściciele salonów gier na terenie Czeskiego Cieszyna, będą musieli znacząco zmodyfikować wygląd zewnętrzny swoich punktów usługowych. fot: SMDodaj do Facebook

Zakaz reklamowania kasyn i salonów gier w Czeskim Cieszynie

SM
"Ukrywanie" salonów gier oraz obowiązek wprowadzenia w nich stałego monitoringu - to główne założenia uchwały jaką w ostatnich dniach podjęli radni z Czeskiego Cieszyna. W ten sposób po czeskiej stronie rozpoczęto walkę z hazardem. Nowe rozporządzenie zacznie obowiązywać od 12 grudnia.

W myśl nowej uchwały właściciele salonów gier na terenie Czeskiego Cieszyna będą musieli znacząco zmodyfikować wygląd zewnętrzny swoich punktów usługowych. - Obowiązkiem prowadzących salony gier będzie usunięcie z okien i fasad budynków, w których się znajdują, migających wyświetlaczy, reklam oferujących konsumpcję darmowego alkoholu oraz innych efektów wizualnych nakłaniających graczy, w tym głównie młodzież, do skorzystania z oferty takiego lokalu - powiedział karwińskiemu dziennikowi Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Dodatkowo kasyna będą zmuszone do wprowadzenia stałego monitoringu, a wgląd do nagrań w przypadku naruszenia prawa lub porządku publicznego będzie miała policja.

Jak tłumaczył Vít Slováček, w Czeskim Cieszynie zlokalizowanych jest bardzo dużo kasyn, które równie chętnie co przez Czechów, odwiedzane są przez Polaków. Efekty wynikające z podjętej uchwały będą zatem odczuwalne dla mieszkańców po obu stronach Olzy.

Naruszenie nowego rozporządzenia będzie podlegało karze grzywny w wysokości do 200 tys. koron.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama