, środa 28 luty 2024
Z drugiego na piąte w rankingu powiatów
Uroczyste uhonorowanie zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014 odbyło się 5 marca br. w Poznaniu XIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. fot: Cz. Brachaczek/powiat.cieszyn.plDodaj do Facebook

Z drugiego na piąte w rankingu powiatów

Powiat cieszyński zajął 5. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów za rok 2014, w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Symboliczne odznaczenie odebrał Janusz Król, starosta powiatu cieszyńskiego podczas XIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w miniony piątek w Poznaniu.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Piąte miejsce powiatu cieszyńskiego w aktualnej edycji rankingu oznacza spadek z pozycji drugiej, którą powiat otrzymał za działania prowadzone w 2013 roku. Najlepszym powiatem w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców został powiat kielecki, który tytuł "Super Powiatu", zachowuje od 2012 roku. Na drugim miejscu w znalazł się powiat poznański, a na trzecim powiat bielski.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W następnym rankingu będzie co najmniej pierwsze miejsce. Przecież władzę w powiecie (i nie tylko) zorganizowała sobie ta jedyna, najwspanialsza i najwłaściwsza opcja polityczna. Ci dopiero dadzą czadu...?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama