, poniedziałek 15 lipca 2024
Wysokie rachunki za wodę? Sprawdź dlaczego
W ostatnich tygodniach mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego zwrócili uwagę na znaczny wzrost opłat za wodę. Wielu z nich otrzymało rachunki z kwotą wyższą o nawet 100% w porównaniu do poprzednich rozliczeń.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Wysokie rachunki za wodę? Sprawdź dlaczego

UM
W ostatnich tygodniach mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego zwrócili uwagę na znaczny wzrost opłat za wodę. Wielu z nich otrzymało rachunki z kwotą wyższą o nawet 100% w porównaniu do poprzednich rozliczeń. Różnica ta powstała z powodów długotrwałego braku odczytów liczników, wynikających z obostrzeń pandemicznych.

Każdy kto ma wątpliwości związane z otrzymanym rachunkiem może sprawę wyjaśnić w siedzibie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu, bądź przez kontakt telefoniczny.

- Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej mając na względzie bezpieczeństwo swoich Klientów oraz pracowników, w marcu podjęły decyzję o zaprzestaniu odczytów wodomierzy przez inkasentów.
Duży wpływ miała na to również reakcja Klientów, którzy nie życzyli sobie odczytów wodomierzy przez inkasentów z obawy o swoje zdrowie. Od marca do września Klienci otrzymywali faktury za wodę i ścieki na podstawie zużycia szacunkowego liczonego według średniej z poprzednich okresów, co jest zgodne z umowami z odbiorcami oraz ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Od października inkasenci rozpoczęli odczyty rzeczywiste wodomierzy u mieszkańców, co spowodowało wyrównanie 7 miesięcznego okresu szacunkowego skutkujące w wielu przypadkach jednorazowym wyższym rachunkiem. Informacje o szacunkowym sposobie rozliczania i możliwości podawania odczytu wodomierza poprzez EBOK, telefonicznie lub e-mailem zamieszczane były na stronie internetowej WZC Sp. z o.o. (www.wzc.com.pl), Facebooku oraz w prasie. Rozsyłane były także z rachunkiem za wodę. Wielu Klientów skorzystało z takiej możliwości zakładając EBOK, który umożliwia dostęp do faktur, analizę zużycia, podawanie stanu wodomierza, podgląd stanu należności, zgłaszanie zmian danych. Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zachęcają do skorzystania z EBOK , który jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz e-faktury
– poinformowała Beata Halama, Prezes Zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Trzeba zainwestować w nakładki radiowe i zdalny odczyt. Inkasenci chodzący po domach to jest dopiero średniowiecze.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama