, czwartek 6 października 2022
Wisła Nowa Osada: Będzie remont mostu
Stan techniczny mostu w Wiśle Nowej Osadzie niepokoi od dłuższego czasu. W maju 2010 roku zamontowano podpory podtrzymujące z jednej strony chodnik. fot: Katarzyna KoczwaraDodaj do Facebook

Wisła Nowa Osada: Będzie remont mostu

AGNIESZKA KACZMARCZYK
W czwartek 6 czerwca, Zarząd Województwa Śląskiego przyjął korektę planu rzeczowo-finansowego inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich. Korekta zakłada między innymi remont mostu na DW 942 w Wiśle Nowej Osadzie. Prace mają zostać rozpoczęte w tym roku i zakończyć się w 2014 r.

Stan techniczny mostu w Wiśle Nowej Osadzie niepokoi od dłuższego czasu. W maju 2010 roku zamontowano podpory podtrzymujące z jednej strony chodnik. Wyłączono tę stronę z ruchu dla pieszych, co bardziej odważni jednak ignorowali zakaz. Ustanowiono ograniczenie prędkości na moście, co spowodowało wiele utrudnień. Od tego czasu nic więcej w tym miejscu się nie działo. Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) potrzebę przebudowy mostu widział, ale nie miał na ten cel pieniędzy.

Bezpośrednio w sprawie mostu zabiegał w Zarządzie Dróg Wojewódzkich radny wojewódzki Janusz Buzek. 2 maja złożył w tej sprawie interpelację do marszałka Mirosława Sekuły, w której zaznacza, że most jest w bardzo złym stanie technicznym. - Chcąc uniknąć katastrofy budowlanej zabezpieczono go częściowo i doraźnie w 2010 roku. Ograniczenia techniczne polegają między innymi na zwężeniu jezdni na samym moście. Powoduje to zmniejszenie bezpieczeństwa pieszych - zaznacza Janusz Buzek i dodaje, że na drodze wojewódzkiej, w Wiśle Nowej Osadzie, istnieje duże natężenie ruchu. Generowane jest między innymi przez turystów przyjeżdżających na szlaki piesze, do licznych ośrodków narciarskich, skoczni w Wiśle Malince, czy też chcących zobaczyć Zamek Prezydencki.

W interpelacji radny zaznaczył, że należy przeznaczyć środki na rozpoczęcie remontu w tym roku, tak aby inwestycję zakończyć w 2014. Interpelacja przyniosła oczekiwany skutek. W czwartek, 6 czerwca Zarząd Województwa Śląskiego przyjął korektę planu rzeczowo-finansowego inwestycji i remontów na drogach wojewódzkich. Mieszańcy Wisły i Trójwsi mogą zatem odetchnąć z ulgą. W tym roku rozpocznie się remont mostu w Wiśle Nowej Osadzie.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Radny - ładnie to przypisywać sobie sukces ze sprawy, która była przygotowywana od kilku lat? Lepiej proszę, jako Radny Wojewódzki, spowodować aby w budżecie województwa było więcej pieniędzy na drogi i mosty. Dotychczas głosował Pan za zmniejszeniem wydatków na drogi w 2013 roku w kwocie większej niż koszt przebudowy mostu w Wiśle. Pieniądze te zostały przeznaczone na bankrutujące Koleje Śląskie. Łatwo się bierze, kolejny raz, pieniądze z dróg bo przecież nikt nie będzie strajkował a za stan dróg nie odpowiada Radny, który nie daje pieniędzy na drogi lub je zabiera w trakcie roku głosując w Sejmiku.

Nareszcie głos zdroworozsądkowy. Nadal zbyt dużo jest takich głosów co albo się łaszą nieprzyzwoicie do Radnych i Posłów, albo obkładają Ich obelgami. Tu proszę, wskazanie działań hipokrytycznych wprost. Dodajmy że nie ma tu mowy o żadnej "przebudowie mostu". Mówimy - i to od wielu lat - nie o przejezdności mostu, tylko o bezpieczeństwie publicznym. To jest taka sama sytuacja jak zimowe odśnieżania dachów. Łatwo wlepić mandat za sople z dachu dla prywatnego. Równie łatwo idąc dostarczyć ten mandacik nie zauważyć "publicznych sopli" z dachu instytucji publicznej. Łatwo protestować reorganizacji sądów, olewając przy okazji głosy nie czy? likwidować niektóre, tylko: kiedy? O przykłady mogą się pytać wyłącznie mający problemy z pamięcią. Na mostku istnieje dziś wyłącznie problem bezpieczeństwa publicznego. Niezależni inspektorzy nadzoru budowlanego z pewnością już dawno wydali by zakaz używania mostu. Objazd tutaj to jednak ze 20-30 kilometrów. Na to się niewielu godzi. My sobie poradzimy, lecz Wisła z pewnością bardzo mocno ucierpi. Na koniec prośba o łaskowość dla wielu Radnych i Posłów. Wielu z nich w życiu dysponowało budżetami co najwyżej na poziomie średniej krajowej. Przestawienie się na miliony, lub miliardy jest bardzo trudne. O ile w ogóle możliwe? Co widać, i słychać, i czuć.

Kolejne bzdury, z którymi się nie zgadzam. Jakie 30 km objazdu? Odsyłam do poprzednich artykułów, w których jasno informowano o budowie mostu objazdowego. A inspektorzy PINB czy WINB są niezależni, bardzo surowi i wymagający.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama