, wtorek 21 marca 2023
W Skoczowie też zadbają o powietrze
Wtorkowa uchwała skoczowskich radnych otworzyła możliwość realizowania planu gospodarki niskoemisyjnej w najbliższych latach.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

W Skoczowie też zadbają o powietrze

MB
Gmina Skoczów podobnie jak inne miasta z regionu będzie realizować plan gospodarki niskoemisyjnej. Jest to efekt podjęcia uchwały przez radnych podczas sesji 22 września.

Wtorkowa uchwała skoczowskich radnych otworzyła możliwość realizowania planu gospodarki niskoemisyjnej w najbliższych latach. W efekcie projekt ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym, który wyznacza zadania do realizacji.

Podczas minionej sesji poinformowano o dwóch głównych częściach, na jakie został podzielony ten projekt. W pierwszej kolejności będzie to inwentaryzacja emisji dwutlenku. Następnym krokiem będą działania zmierzające do poprawy energetycznej gminy oraz redukcji gazów cieplarnianych. Jednym z założeń jest także zwiększenie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dopiero uchwalenie powyższego planu otwiera drogę do pozyskiwania przez gminę środków unijnych na realizację poszczególnych zadań. Choć Skoczów od lat prowadzi działania mające na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, dzięki zastrzykowi zewnętrznego dofinansowania te działania mają się zintensyfikować.

Wśród zadań jakie będą realizowane, można wymienić: dalsze termomodernizacje budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych, modernizacja oświetlenia czy montaż odnawialnych źródeł energii. W walce o lepszą jakość powietrza w Skoczowie będzie prowadzona także wymiana źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych wraz z podłączeniem do sieci ciepłowniczej i gazowniczej.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Skoczów ma większe szczęście do zaradnych włodarzy niż Cieszyn. Patrząc choćby na wjazd do tych miast, to Cieszyn z chwastami i metrową trawą na rondach na Katowickiej wygląda zdecydowanie gorzej.

Skoczów ogólnie wydaje się mieć szczęście do lepszych włodarzy niż Cieszyn. Wystarczy porównać wjazdy do obu miast. W Cieszynie
metrowe chwasty na rondach na Katowickiej i trawa po pas. Oczywiście burmistrz odpowie, że to droga wojewódzka i to nie w jego gestii....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama