, niedziela 1 października 2023
W Skoczowie city pay (na razie) mówią nie!
Możliwość płacenia za parking za pomocą telefonu komórkowego cieszy się minimalnym zainteresowaniem kierowców. fot: JMDodaj do Facebook

W Skoczowie city pay (na razie) mówią nie!

JM
Wprowadzona, przed dwoma miesiącami, w Skoczowie możliwość płacenia za parking za pomocą telefonu komórkowego cieszy się minimalnym zainteresowaniem kierowców. By pokryć koszty utrzymania systemu powinno z niego korzystać regularnie co najmniej sześć razy osób więcej niż obecnie.

Od stycznia pod Kaplicówką kierowcy zostawiający swój samochód w strefie płatnego parkowania mogą uiścić opłatę za pomocą telefonu komórkowego, czyli systemu City Pay. To alternatywna forma wobec płacenia w parkomacie. Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej inaugurującej system Piotr Hanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie, system wprowadzony na wniosek samych mieszkańców. Ci mieli często narzekać na brak drobnych pieniędzy lub brak możliwości przedłużenia czasu parkowania bez konieczności podchodzenia do parkomatów. Korzystanie z systemu City Pay miało te problemy wyeliminować. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie citypay.pl, wpłacić dowolną sumę na konto urzędu miasta i już można było za pomocą specjalnego numeru telefonu, postępując zgodnie z instrukcją, płacić za parkowanie za pośrednictwem telefonu komórkowego. Później czas parkowania można przedłużyć w dowolnym miejscu i momencie. Wszystko, jak zapewniają pomysłodawcy, trwa około 30 sekund.

Mimo tego możliwość płacenie za parking za pomocą telefonu komórkowego cieszy się minimalnym zainteresowaniem kierowców. By pokryć koszty utrzymania systemu powinno z niego korzystać regularnie co najmniej sześć razy więcej osób niż obecnie. Na razie jest ich dwudziestu. W systemie zarejestrowało się łącznie czterdziestu kierowców.

Już wiadomo, że gmina Skoczów nie zdecyduje się raczej na wprowadzenie możliwości płacenia za pomocą smsów premium (wyeliminowałoby to konieczność dokonywania przedpłaty na konto urzędu miasta), bo to oznaczałoby wzrost ceny za parkowanie o co najmniej połowę. W miejskiej kasie nie ma też pieniędzy na większą promocję systemu. Na razie, po styczniowej konferencji prasowej, informacja o możliwości płacenia za parking w Skoczowie za pomocą telefonu komórkowego pojawiła się w większości lokalnych mediach. Jak dodaje Piotr Hanzel, do mieszkańców najpewniej trafią też ulotki informacyjne.

Zgodnie z zawartą umową system City Pay w Skoczowie będzie działał co najmniej przez rok.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ten system nie jest przyjaznym, łatwym w obsłudze systemem. Nie wiem kto był odpowiedzialny za jego wprowadzenie, ale chyba ma ten ktoś nie miał zielonego pojęcia co kupuje. Chciałbym mieć nadzieje że będzie rozliczony za swoje decyzje!

Warto dodać, że koszt systemu to ledwie 10 000 zł na rok czyli prawie darmo. Gdyby to były prywatne pieniądze city pay pewnie zniknąłby z ulic już po paru miesiącach. Na szczęście to są pieniądze podatników, a tych jak wiadomo nigdy nie zabraknie. Gdy będzie mało to się obetnie oświacie lub podwyższy podatki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama