, sobota 20 sierpnia 2022
Ustroń: Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego
Projekty, które zyskają najwięcej głosów mieszkańców Ustronia zostaną zrealizowane w 2020 r. Ogłoszenie wyników powinno nastąpić do 10 października br. fot: 360.ustron.plDodaj do Facebook

Ustroń: Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego

MM
Do 15 września mieszkańcy Ustronia mogą głosować na projekty zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie na projekty zgłoszone do ustrońskiego budżetu obywatelskiego odbywa się drogą elektroniczną.

W sumie do podziału jest kwota 360 tys. zł, która rozdysponowana będzie po równo na 9 osiedli, jednak o głosy mieszkańców Ustronia walczy 20 projektów, reprezentujące 7 osiedli. Jeszcze przed uruchomieniem głosowania wiadomo było bowiem, iż dwa projekty zostaną skierowane do realizacji z pominięciem etatu głosowania mieszkańców. Chodzi tu o projekty z osiedli Ustroń Centrum oraz Ustroń Poniwiec, które na etapie zgłaszania propozycji projektów, nie miały żadnej konkurencji.

Głosowanie na projekty uruchomione zostało zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, który zakłada iż w głosy mieszkańców zbierane są od 1 do 15 września br. W głosowaniu na projekty osiedlowe mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy danego osiedla. Każdy mieszkaniec może głosować tylko jeden raz. Głosowanie na projekty zgłoszone do ustrońskiego budżetu obywatelskiego odbywa się drogą elektroniczną. Za nieważny uznaje się głos na formularzu elektronicznym w przypadku, gdy głos na projekt został oddany przez osobę, która nie jest mieszkańcem danego osiedla, a także gdy mieszkaniec zagłosuje więcej niż jeden raz na projekty osiedlowe. W takich przypadkach wszystkie oddane głosy na projekty zostają uznane za nieważne. Głos straci także ważność, gdy głosujący nie wpisze lub wpisze niepoprawne dane dotyczące imienia, nazwiska lub adresu zamieszkania.

Elektroniczny formularz umożliwiający zagłosowanie na projekty dostępny jest tutaj.

Projekty, które zyskają najwięcej głosów mieszkańców Ustronia zostaną zrealizowane w 2020 r. Ogłoszenie wyników
powinno nastąpić do 10 października br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama