, niedziela 26 marca 2023
Ustroń: Nowe trasy narciarskie im. Bolko Kantora
12 lutego narciarska trasa biegowa im. Bolka Kantora została oficjalnie otwarta. W wydarzeniu wzięli udział Zbigniew Kufrej - prezes zarządu spółki Kolej Linowa „Czantoria”, Ireneusz Staniek - sekretarz Urzędu Miasta Ustroń, Andrzej Nowiński - prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustronia oraz Andrzej Drobik - producent filmu "Bolko Kantor. Prawy prosty”. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ustroń: Nowe trasy narciarskie im. Bolko Kantora

MB
Ustroń: Nowe trasy narciarskie im. Bolko Kantora

Łącznie nowe narciarskie trasy biegowe im. Bolko Kantora w Ustroniu mają ok. 4 km, fot. ARC SPOT

W Ustroniu powstały narciarskie trasy biegowe im. Bolko Kantora. To nowa atrakcja sportowa dla mieszkańców i turystów, która zarazem upamiętnia niezwykłego sportowca związanego z tym miastem.

Narciarskie trasy biegowe powstały wzdłuż ustrońskich bulwarów, a za ich przygotowanie odpowiadają Kolej Linowa "Czantoria” i Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego. Ponadto inicjatorem przedsięwzięcia jest też Andrzej Drobik, działacz i producent filmu "Bolko Kantor. Prawy prosty”. Projekt wspiera Urząd Miasta w Ustroniu.

Wczoraj, 12 lutego narciarska trasa biegowa im. Bolka Kantora została oficjalnie otwarta. W wydarzeniu wzięli udział Zbigniew Kufrej - prezes zarządu spółki Kolej Linowa "Czantoria”, Ireneusz Staniek - sekretarz Urzędu Miasta Ustroń, Andrzej Nowiński - prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustronia oraz Andrzej Drobik - producent filmu "Bolko Kantor. Prawy prosty”.

- Mimo słabych warunków śniegowych udało nam się przygotować te trasy. Przed wojną był tu człowiek, który bardzo starał się robić to, co my robimy teraz, czyli pracował nad kulturą fizyczną mieszkańców oraz promował sport. Dlatego Andrzej Drobik nie musiał mnie przekonywać, żeby te trasy nazwać imieniem Bolko Kantora - mówi Andrzej Nowiński.

Jak poinformował Andrzej Drobik, przygotowania filmu o Bolko Kantorze są już na finiszu, a premierę przewidziano na 10 czerwca br.

- Od półtora roku realizujemy film o Bolko Kantorze i już w czerwcu odbędzie się premiera, która zostanie zorganizowana w Cieszynie i Ustroniu. Oprócz realizacji filmu, chcemy upamiętnić tę postać także na inne sposoby - podkreśla Andrzej Drobik. - W październiku ubiegłego roku zrobiliśmy mural na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu. Z kolei te trasy to kolejny krok przypominania tej postaci, jako że Bolko Kantor uprawiał także narciarstwo biegowe. Mam bowiem wrażenie, że przez te dwadzieścia parę lat od momentu, kiedy umarł, został już zapomniany - dodaje.

Łącznie nowe narciarskie trasy biegowe im. Bolko Kantora w Ustroniu mają ok. 4 km. - Pętle rozciągają się i w kierunku wiaduktu na Skalnicę, i w kierunku do kładki w centrum miasta - mówi Andrzej Nowiński. - Bulwar jest oświetlony, dzięki czemu można biegać całą zimę także wieczorami - dodaje.

Organizatorzy myślą również o przygotowaniu trasy pod jazdę na nartorolkach w sezonie wiosenno-letnim. - To jest wielki ukłon w kierunku władz miasta. Nasi sąsiedzi nas trochę wyprzedzili, bo Wisła i Istebna mają już trasy do nartorolek. Uruchomienie takiej trasy sprawi, że ten teren ustrońskich bulwarów będzie żył cały rok. Jednak w tym celu należy wydzielić nową trasę biegnącą wzdłuż trasy spacerowej. Poza tym przygotowanie takiej trasy asfaltowej do nartorolek, ale także łyżworolek czy hulajnóg sportowych bardzo ułatwi nam zimą przygotowanie trasy pod narciarstwo biegowe - przyznaje Nowiński.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pan Drobik mo straszne parci na szklo.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama