, wtorek 23 lipca 2024
Transgraniczne targi pracy już w piątek
VII edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji odbędzie się w piątek, 6 czerwca, w godz. 10.00-14.00 w Zamku Cieszyn. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Transgraniczne targi pracy już w piątek

41 wystawców z Polski, Czech i Słowacji weźmie udział w VII edycji Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbędą się w Zamku Cieszyn już w najbliższy piątek. Udział w targach i warsztatach organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jest bezpłatny.

Zeszłoroczne Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji odwiedziło 500 osób. W większości były to osoby w wieku 25-49 lat, legitymujące się średnim wykształceniem. Na targach przedstawiono 2 tys. miejsc pracy, w odpowiedzi na które pracodawcy zebrali 95 aplikacji. - Targi odwiedza coraz więcej osób młodych, dla których nauka czy praca za granicą jest atrakcyjnym wyzwaniem oraz możliwością rozwoju. W tym roku na odwiedzających czeka 41 wystawców, wśród których znajdą się pracodawcy z regionów przygranicznych, uczelnie wyższe z Polski, Czech i Słowacji, instytucje wspierające przedsiębiorczość i partnerzy EURES-T Beskydy. Zaprezentują oni oferty pracy z różnych branż np: przemysłowej i produkcyjnej (np. operator maszyn, konstruktor maszyn przemysłowych, elektryk maszyn przemysłowych, mechanik maszyn przemysłowych, pneumatyk-hydraulik przemysłowy, spawacz/ ślusarz, operator maszyn CNC, pracownik produkcji), usługowej (np. księgowy, opiekun osób starszych, handlowiec) oraz IT (asystentka ds. informatyki) - wyjaśniają organizatorzy.

Oprócz pracodawców na targi zaproszone zostały również instytucje wspierające przedsiębiorczość oraz instytucje szkoleniowe z regionu przygranicznego. I tak odwiedzający Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji będą mogli zapoznać się z ofertą 5 uczelni wyższych, ośrodków szkoleniowych oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Targi to także warsztaty dotyczące warunków pracy i życia oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, Czechach i Słowacji. W tym roku w programie wydarzenia znalazła się konferencja pt. "Młodzi na rynku pracy, przykłady dobrych praktyk oraz działań dla młodzieży w regionach przygranicznych", której prelegentami będą Edita Bertova - koordynator  EURES-T Danubius, Jan Palko - dyrektor szkoły Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou Cadca oraz Anna Stefaniak-Bacza - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

VII edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji odbędzie się w piątek, 6 czerwca, w godz. 10.00-14.00 w Zamku Cieszyn. Przez cały rok oferty pracy za granicą dostępne są na portalu www.eures.europa.eu oraz na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach w zakładce dostępnej tutaj. Szczegółowy program tegorocznych targów oraz lista wystawców znajduje się poniżej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama