, środa 24 lipca 2024
Transgraniczne, polsko-czeskie projekty, które doczekają się realizacji
Jeszcze przed świętami zapadła decyzja o polsko-czeskich projektach, które w najbliższym czasie będą realizowane z wsparciem Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński. fot: olza.plDodaj do Facebook

Transgraniczne, polsko-czeskie projekty, które doczekają się realizacji

ŁP
Jeszcze przed świętami zapadła decyzja o polsko-czeskich projektach, które w najbliższym czasie będą realizowane z wsparciem Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński. W sumie unijne środki pozwolą na realizację 6 projektów, w tym czterech na terenie powiatu cieszyńskiego.

Nabór transgranicznych projektów prowadzony był w dwóch zakresach tematycznych. Pierwszy obejmował inicjatywy mające na na celu współpracę instytucji i społeczności, drugi ukierunkowany był na rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia w miejscu realizacji projektów. To jedno z ostatnich podziałów unijnych środków, które w obecnej formie już 7 lat wspierają współpracę gmin i ich jednostek organizacyjnych, a także organizacji pozarządowych z obu stron granicy.

Wśród czterech projektów, które realizowane będą na terenie powiatu cieszyńskiego dwa dotyczą transgranicznej współpracy Czeskiego Cieszyna i Cieszyna (projekt: "Cieszyn i Český Těšín wspólnie") oraz obu tych miast i Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" w ramach projektu "CieszIT". Realizacji polsko-czeskich projektów podejmie się także gmina Goleszów przy współpracy z partnerską gminą Wędrynia (projekt: Goleszów i Wędrynia - kierunek: turysta) oraz gminy Dolna Łomna i Istebna w ramach projektu zatytułowanego: "Konie w Beskidach".

W sumie na transgraniczne projekty w powiecie cieszyńskim przeznaczonych będzie ponad 157 tys. euro unijnych środków. Można podejrzewać, że to ostatni taki podział transgranicznych środków wspierających polsko-czeską współpracę. Obecnie trwają bowiem prace nad kolejnym okresem współpracy. W tym celu aktualizowana jest strategia rozwoju Euroregionu Śląsk Cieszyński, w której ma pomóc ankieta dostępna TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama