, wtorek 31 stycznia 2023
Szpital Śląski w Cieszynie z nową sztuczną nerką
Zakup aparatu pozwolił zwiększyć liczbę chorych do dwunastu osób korzystających z nowoczesnej, wysokowydajnej terapii jaką jest hemodiafiltracja. fot: szpital.netus.plDodaj do Facebook

Szpital Śląski w Cieszynie z nową sztuczną nerką

JM
Stacja Dializ przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie wzbogaciła się o sztuczną nerkę do hemodializy i hemofiltracji. Sprzęt medyczny dla placówki zakupiła Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Zakup aparatu pozwolił zwiększyć liczbę chorych do dwunastu osób korzystających z nowoczesnej, wysokowydajnej terapii jaką jest hemodiafiltracja.

Badania dowodzą, że terapia ta zwiększa szansę przeżycia, chroni serce, stabilizuje niskie ciśnienie krwi, zmniejsza niedokrwistość, zwiększa usuwanie fosforanów, opóźnia proces utraty resztkowej funkcji nerek. U pacjentów niestabilnych hemodynamicznie z niskimi wartościami ciśnienia tętniczego krwi obserwujemy lepszą tolerancję odwodnienia. Hemodiafiltracja zmniejsza kurcze łydek. Terapia ta istotnie wpływa na jakość życia pacjentów poprzez niwelowanie powikłań przewlekłej choroby nerek i leczenia dializą.

- Wielkim sukcesem dla naszego ośrodka było leczenie kobiety ciężarnej. Hemodiafiltracja pozwoliła na bezpieczne przejście przez okres ciąży, porodu i połogu oraz na stosowanie mniej restrykcyjnej diety, utrzymanie niskiego stężenia toksyn mocznicowych oraz uniknięcie dużych wahań wolemi pomiędzy dializami. Skutecznie zapobiegała i minimalizowała rozmiary wielowodzia, a także zapewniała optymalny, niepodlegający nadmiernym wahaniom przepływ maciczno-łożyskowy. Zabieg wykonywano sześć razy w tygodniu. Rozwiązanie ciąży nastąpiło w 34 tygodniu ciąży cięciem cesarskim w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Dziewczynka ma już 1,5 roku i jest zdrowym maluchem - opowiada Dariusz Babiak z Biura Promocji Zdrowia i Marketingu Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja nie jestem stela, ale wspieram tą Fundację. Jeśli ktoś raz zobaczy, jak dializy zmieniają życie człowieka i jak trudno żyć bez nerek, to wpłata paru złotych na nerkę nie jest żadnym problem dla mnie.

Rzeczywiście będą dobrze ulokowane jak ktoś chapnie ten szpital

Wspierając Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego robisz dobru uczynek sobie i swoim bliskim. To są dobrze ulokowane pieniądze - dają satysfakcję darczyńcy i służą potrzebującym. Ja Fundację wspieram 1 % w Wy Cieszyniacy ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama