, niedziela 2 kwietnia 2023
Stonawa niczym Japonia, Chiny lub Wietnam
Wieś Stonawa wyposażyła 170 uczniów w specjalne maski ochronne. fot: ARC DENIK.CZDodaj do Facebook

Stonawa niczym Japonia, Chiny lub Wietnam

SM
Stonawa niczym Japonia, Chiny lub Wietnam

Pierwszy tego typu pomysł w Czechach, został zrealizowany przy współpracy kopalnią OKD. fot. ARC DENIK.CZ


Stonawa niczym Japonia, Chiny lub Wietnam

Młodzi mieszkańcy Stonawy wykorzystują maski nie tylko podczas drogi do szkoły, ale również przy przemieszczaniu się między poszczególnymi budynkami szkoły. fot. ARC DENIK.CZ

Codziennie rano na ulicach Stonawy można spotkać dzieci idące do szkoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż na ich twarzach znajdują się specjalne maski chroniące je przed niebezpiecznym działaniem smogu, który występuje tu bardzo często.

Wieś Stonawa wyposażyła 170 uczniów w specjalne maski ochronne. Pierwszy tego typu pomysł w Czechach, został zrealizowany przy współpracy kopalnią OKD.

- Stonawa nie może bezradnie patrzeć na krzywdę dzieci, wynikającą z przekroczonych limitów szkodliwych czynników występujących w powietrzu - komentuje pomysł Andrzej Feber, wójt Stonawy i dodaje, że pył zawieszony, który ma niezwykle szkodliwy wypływ na zdrowie szczególnie dzieci, to największy problem powiatu karwińskiego. - Z tego powodu postanowiliśmy zwrócić się do spółki OKD, z prośba o przekazanie potrzebnej nam ilości górniczych masek ochronnych, które trafiły już do dzieci z naszych szkół - dodaje Feber.

Jak zaznacza wójt zaolziańskiej wsi, młodzi mieszkańcy Stonawy wykorzystują maski nie tylko podczas drogi do szkoły, ale również przy przemieszczaniu się między poszczególnymi budynkami szkoły, a prawdopodobnie również poza szkołą - w czasie wolnym od nauki.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i bardzo dobrze, że wpadł na ten pomysł - może uświadomi to niektórym, żeby nie forsować za wszelką cenę następnych uciążliwych dla środowiska inwestycji np. spalarni śmieci z całej Europy ! W Cieszynie też by się dzieciom, i nie tylko, takie maski przydały, nawet w domu, kiedy chce się przewietrzyć mieszkanie a sąsiad w swoim piecu pali byle czym (mułem, miałem, plastikami i innymi odpadami !!!) i można się zatruć nie wychodząc z domu, nie mówiąc już o spacerze - podobno dobry dla zdrowia, tylko czy na pewno w sezonie grzeczym?

Jak to możliwe, że dzisiaj pyły są na absolutnym minimum? Czyżbyśmy nie palili w naszych wspaniałych piecach naszym wspaniałym paliwem? Tę zagadkę pozostawiam do rozwiązania co dociekliwszym.

bo dla Ciebie na pomoc już za późno !!!

Wójt Stonawy powinien zostać przebadany psychiatrycznie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama