, sobota 13 sierpnia 2022
Śródmiejska linia autobusowa - wyraź swoją opinię!
Po raz pierwszy mieszkańcy i goście naszego miasta mają możliwość skorzystania z przejazdu autobusem przez zabytkowe centrum miasta. Nowa testowa linia łączy Dworzec Cieszyn, przychodnię na ulicy Bielskiej oraz Szpital Śląski z takimi miejscami w ścisłym centrum jak Rynek, Plac Teatralny czy podnóże Wzgórza Zamkowego. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Śródmiejska linia autobusowa - wyraź swoją opinię!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Pomóż usprawnić cieszyńską komunikację miejską! Skorzystaj z darmowych przewozów autobusowych na testowej linii śródmiejskiej 1A i 1B i wyraź swoją opinię na jej temat. Urząd Miejski w Cieszynie czeka na informacje zwrotne do 20 listopada.

Po raz pierwszy mieszkańcy i goście naszego miasta mają możliwość skorzystania z przejazdu autobusem przez zabytkowe centrum miasta. Nowa testowa linia łączy Dworzec Cieszyn, przychodnię na ulicy Bielskiej oraz Szpital Śląski z takimi miejscami w ścisłym centrum jak Rynek, Plac Teatralny czy podnóże Wzgórza Zamkowego.

- Przewozy testowe będą prowadzone do 20 listopada 2021 r., od poniedziałku do piątku za wyjątkiem dni świątecznych. Zachęcamy do korzystania – informuje Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Testowe linie różnią się od siebie nieznacznie przebiegiem:

 • Linia 1A: Dworzec Cieszyn – Dom Narodowy – Plac Teatralny – Zamek – Młyńska Brama – 3 Maja – Plac Wolności – Wyższa Brama – Chrobrego Szpital – Bielska ZOZ – Dworzec Cieszyn (kursy co godzinę od 06.30 do 14:30).
 • Linia 1B: Dworzec Cieszyn – Bielska ZOZ – Chrobrego Szpital – Dom Narodowy – Plac Teatralny – Zamek – Młyńska Brama – 3 Maja – Plac Wolności – Garncarska – Dworzec Cieszyn (kursy co godzinę od 06:50 do 14:50).

  Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej Cieszyna, na witrynie Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz na przystankach autobusowych i w autobusach.

  Po co to wszystko? Celem przeprowadzenia testu jest rozpoznanie aktualnych potrzeb i możliwości utworzenia przez Miasto Cieszyn nowej linii komunikacyjnej. Który wariant przejazdu bardziej Ci odpowiada? Czy Twoim zdaniem godziny kursowania są odpowiednie? Twoja opinia jest bardzo cenna! Złóż swoje uwagi:

 • mailowo na adres transport@um.cieszyn.pl lub zgk@zgk.cieszyn.pl;
 • osobiście lub listownie w jednym z wybranych miejsc:
 • w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Rynek 1 (poniedziałki w godz. 07:30-16:30, wtorki, środy, czwartki w godz. 07:30-15:30, piątki w godz. 07:30-14:30);
 • w Punkcie Informacyjnym (kasa) na Dworcu Cieszyn, ul. Hajduka 10 (od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-17:00);
 • w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., ul. Słowicza 59 (od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-15:00).

  Darmowe przewozy testowe na nowej linii przeprowadzane są w ramach prac nad opracowaniem projektu Planu transportowego cieszyńskiej komunikacji zbiorowej. Testowa linia śródmiejska obsługiwana jest przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o.

  Urząd Miejski w Cieszynie

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  reklama