, wtorek 31 stycznia 2023
Spotkania „Pro Salute” powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie
W Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbędzie się pierwszy tym sezonie wykład ” „Dlaczego chorujemy i jak samemu zadbać o swoje zdrowie”, rozpoczynający nowy cykl prozdrowotnych spotkań „Pro Salute”  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Spotkania „Pro Salute” powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie

red./mat.pras.
Spotkania „Pro Salute” powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Już jutro 24 września o godz. 16:00 w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbędzie się pierwszy tym sezonie wykład „Dlaczego chorujemy i jak samemu zadbać o swoje zdrowie”, rozpoczynający nowy cykl prozdrowotnych spotkań „Pro Salute” organizowanych już od kilku lat w cieszyńskiej placówce.

Wykłady „Pro Salute” w nowej odsłonie rozpoczynają się z nadejściem kalendarzowej jesieni. Spotkania będą odbywały się przez okres 10 miesięcy – do przerwy wakacyjnej i podzielone zostały na cykle: jesienny, zimowy oraz wiosenny. - Podczas spotkań chcemy spoglądać na człowieka w sposób całościowy i pokazać, że choroby nie dotykają tylko jednego aspektu życia. Będziemy opowiadać o różnych dziedzinach medycyny i przekonywać jak istotne jest świadome wspieranie własnego zdrowia, by zachować dobre samopoczucie i opóźnić procesy starzenia -wskazuje dr. n. med. Agata Plech, specjalista chorób oczu i chirurg okulistyczny ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie, organizator „Pro Salute”.

Jesień, zima i wiosna z „Pro Salute”

W kolejnych jesiennych miesiącach eksperci opowiedzą o zasadach zdrowego odżywania się i zachęcą uczestników do spacerów nordic walking. Po wykładzie w październiku odbędą się zajęcia próbne dla seniorów – chętne osoby będą proszone o zabranie ze sobą kijów do nordic walking. W listopadzie zostanie omówiony temat cukrzycy, a jeśli po wykładzie pogoda będzie sprzyjała, organizatorzy znów zaproszą uczestników na wspólny spacer nordic walking lub w przypadku deszczu – na wspólne zajęcia rekreacyjne na sali. Podczas zimowej, grudniowej aury „Pro Salute” skupi się na zdrowiu psychicznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, ale również na tematyce przewlekłego stresu. Zorganizowane zostaną również warsztaty z medytacji mindfulness, która redukuje niepokój i rozdrażnienie. Wiosna 2020 roku podczas „Pro Salute” zostanie powitana bardzo aktywnie – po wykładach uczestnicy będą mogli uczestniczyć we wspólnych spacerach i ćwiczeniach. Tematyka spotkań ogniskować się będzie wokół prewencji chorób narządów zmysłów.

Chcesz zgłosić temat? Napisz!

Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza na bezpłatne spotkania „Pro Salute” wszystkich zainteresowanych. Cieszyńska placówka w ten sposób pokazuje, że promocja zdrowia i propagowanie zdrowego stylu życia jest niezwykle ważne w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania zagrożenia chorobami. Tematyka spotkań dotyczy różnych zagadnień prozdrowotnych i oferuje wiele praktycznych porad. Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza do przekazywania sugestii i propozycji tematów wykładów propagujących zdrowy styl życia na adres: prosalute@szpitalslaski.pl .

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To naprawdę świetna sprawa, zwolnić lekarzy, przyjąć prelegentów.

To naprawdę świetna sprawa, że szpital robi takie akcje!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama