, piątek 2 czerwca 2023
Smog wisi nad Cieszynem!
Pojawienie się smogu spowodowane jest złym krążeniem powietrza oraz niższą temperaturą jaka obecnie panuje. fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

Smog wisi nad Cieszynem!

JAKUB MARCJASZ
W ostatnich dniach wzrosło stężenie pyłu zawieszonego w naszym regionie. Czeskie służby monitorujące jakość powietrza alarmują, że odnotowały nawet dziesięciokrotne przekroczenie dopuszczalnych norm.

Pojawienie się smogu spowodowane jest złym krążeniem powietrza oraz niższą temperaturą jaka obecnie panuje. Sytuacja w ostatnich dniach znacząco się pogorszyła. - Godzinowe stężenie w regionie nawet dziesięciokrotnie przekroczyło maksymalne dopuszczalne wartości - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Magistrat wysłał już w tej sprawie ostrzeżenia do przedszkoli, szkół, zakładów opieki socjalnej oraz szpitali. Lekarze zalecają by ograniczyć wyjścia z domu oraz czas przebywania na zewnątrz.

Sytuacja znacząco pogorszyła się również w rejonie Cieszyna. Według stacji monitoringu zlokalizowanej przy ul. Mickiewicza od początku listopada odnotowano już 6 dni, kiedy stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu przekroczyło dopuszczalne normy. Najwyższe było w niedzielę, 13 listopada, kiedy wyniosło 127 μg/m3 (norma to 50 μg/m3). W przeciwieństwie do czeskich, polskie służby na razie nie wydały jednak w tej sprawie żadnego komunikatu.

Jakość powietrza w rejonie Cieszyna można śledzić na stronie Śląskiego Monitoringu Powietrza.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama