, niedziela 2 października 2022
Smaki nieznanych winnic czekają na nas w Cieszynie
Nieznane winnice z różnych zakątków świata to bogactwo smaku i aromatu fot: Wina - świat nieznanyDodaj do Facebook

Smaki nieznanych winnic czekają na nas w Cieszynie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wydawać by się mogło, że świat wina jest już odkrytą kartą, w której niewiele może nas zaskoczyć. Dostępne i powszechnie znane są wina włoskie, francuskie, portugalskie czy chilijskie. Tymczasem okazuje się, że świat win kryje w sobie wiele niespodzianek. Jeżeli chcemy rozsmakować się w nieznanym nam świecie, zakosztować i zachwycić się miejscami, które z całą pewnością zaskoczą nas bogactwem smaku i aromatu ukrytym w butelkach, to mamy je na wyciągnięcie ręki.

Dzięki Markowi i Mateuszowi odkrywanie świata win może stać się pasjonującą przygodą w którą możemy wyruszyć w każdej chwili. Niezwykłe smaki mogą nas przenieść w zakątki świata nie kojarzące się na pierwszy rzut oka z winem, ale tak magiczne i dające wyborne trunki, że z całą pewnością będziemy do nich wracać. Wspólne wyprawy ojca i syna, poznawanie winnic i degustowanie win w różnych częściach świata przerodziły się w pasję i zaowocowały powstaniem rodzinnej firmy, i otwarciem w Cieszynie sklepu „Wina – świat nieznany”.

Wszystko zaczęło się dość niespodziewanie w roku 2015 podczas pobytu w Argentynie. W czasie kolacji wino smakowało tak wybornie, że nawet nie przepadający za winem byli zachwyceni. To tam zrodził się pomysł, żeby sprowadzać do Polski wyjątkowe i nietuzinkowe trunki. Jednak argentyńskie wina okazały się zbyt popularne. W Libanie smaki zamknięte w butelkach były takim zaskoczeniem, że kolejny kontener trafił do kraju. Jeżeli jednak pasję chce się połączyć z biznesem, trzeba rozszerzyć pole działania. Stąd wizyta na największych targach winiarskich w Dusseldorfie. Tam nawiązuje się kontakty, prowadzi wstępne rozmowy. Potem kolej na zwiedzenie winnicy, przyjrzenie się wszystkiemu z bliska. Niedostępna dla odwiedzających jak na razie okazała się tylko syryjska winnica, ze względu na prowadzone na tym terenie działania wojenne.
Dziś w sklepie można znaleźć wina z Kanady, Rumunii, Chin, Turcji, Syrii, Indii czy Meksyku. W sumie z 10 krajów. W tym z Nowego Yorku, z najstarszej winiarni w całych Stanach, która przetrwała czasy prohibicji produkując wina dla Kościoła.
Nietuzinkowe wina od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem w grupie HoReCa. Teraz przyszedł czas na otwarcie sklepu stacjonarnego. Naczelną zasadą jest unikatowość, jednak nigdy nie przyćmiewa ona jakości. Syryjskie wina serwowane są w restauracjach nagrodzonych gwiazdkami Michelina. Nowością są wina z toskańskiej winnicy Stinga sygnowane tytułami jego piosenek.
Ceny, o dziwo, zaskakujące, bo dobre wina możemy kupić już w przedziale od 30 do 180 zł.
Sklep oferuje specjalne pakiety dla firm oraz przygotowuje personalizowane zestawy prezentowe według życzeń klienta.
W planach wieczorki winiarskie - otwarte spotkania z winiarzami z różnych zakątków świata. Pewnie trudno będzie sprowadzić Stinga, ale gotowi do przyjazdu są właściciele winnic z Syrii, Libanu i Kanady. No i sprowadzenie kolejnych, nieznanych winnych bukietów, może tym razem z Tanzanii...

Wina – świat nieznany,
ul. Bielska 206, Cieszyn,
tel. 604 917 688

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama