, piątek 3 luty 2023
Skoczów: Urząd podaje powody rozdzielenia stanowisk
W poprzedniej kadencji stanowiska te były zawsze obejmowane przez dwie osoby. Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim co było powodem ich łączenia w zeszłym roku, a jaki jest powód obecnej sytuacji. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Urząd podaje powody rozdzielenia stanowisk

MB
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zmianach w regulaminie organizacyjnym w Urzędzie Miejskim w Skoczowie. Dziś publikujemy szersze wyjaśnienie urzędu w tej sprawie.

Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko rozdzielił dwa stanowiska, które dotychczas obejmowała Beata Macura. Obecnie Macura jest sekretarzem miasta, a funkcję naczelnika Wydziału Organizacyjnego przejął Tomasz Urbański. Sytuacja, że sekretarz Gminy jest jednocześnie naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego, trwała ponad rok (od zarządzenia w styczniu 2015 roku). Z dniem 1 kwietnia br. te stanowiska zostały rozdzielone.

W poprzedniej kadencji stanowiska te były zawsze obejmowane przez dwie osoby. Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim co było powodem ich łączenia w zeszłym roku, a jaki jest powód obecnej sytuacji. Na pytanie odpowiedziała Katarzyna Koczwara ze skoczowskiego magistratu.

- W związku z rozwiązaniem umowy o pracę z poprzednią sekretarz, stanowisko to połączono z naczelnikiem wydziału organizacyjnego. Na ten czas wydawało się to optymalnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę zmiany organizacyjne, jakie zaszły w urzędzie, nowy podział zadań, burmistrz postanowił całkowicie zmienić statut, a stanowisko naczelnika wydziału organizacyjnego oddzielić od sekretarza i powierzyć sprawdzonemu, posiadającemu wieloletnie doświadczenie, pracownikowi urzędu - odpowiada pracownica Biura Promocji, Informacji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Skoczowie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gruba się nie wyrabiała i tyle ... Przeca już kampanię wyborczą robi ...

Do Pani Koczwary!!!!
Burmistrz nie zmienia statutu, bo nie ma do tego kompetencji, tylko regulamin!!!
To chyba powinna Pani Wiedzieć!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama