, niedziela 26 maja 2024
Sala gimnastyczna w Zaborzu jest już gotowa!
Radość z udostępnienia całkowicie nowej sala gimnastycznej w Zaborzu jest w pełni uzasadniona. Jest to bowiem największa inwestycja wykonana dotychczas na terenie tego sołectwa, której koszt wyniósł ok. 3 mln złotych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sala gimnastyczna w Zaborzu jest już gotowa!

MM/mat.pras.
Sala gimnastyczna w Zaborzu jest już gotowa!

Sala była marzeniem nie tylko uczniów, dyrekcji czy grona pedagogicznego, o salę walczyli niemalże wszyscy. fot. mat. pras.

2 września wszyscy uczniowie ruszyli do szkół by rozpocząć nowy rok szkolny. Również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu spotkali się by uroczyście rozpocząć kolejny rok nauki, jednak to nie był jedyny powód ich uroczystego zebrania w murach całkiem nowej sali gimnastycznej.

Sala była marzeniem nie tylko uczniów, dyrekcji czy grona pedagogicznego, o salę walczyli niemalże wszyscy. Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek w swoim przemówieniu wspomniał jak wiele etapów przebył wspólnie z radą gminy i wszystkimi zaangażowanymi w budowę sali. Jednak jak stwierdził - było warto!

Dyrektor szkoły - Joanna Białek rozpoczęła ceremonię przywitaniem licznie przybyłych gości, swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej - Stanisław Szwed, Wicewojewoda Śląski - Jan Chrząszcz, Posłowie Małgorzata Pępek, Mirosława Nykiel oraz Mirosław Suchoń, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego - Jan Kawulok, radny Sejmiku Śląskiego - Andrzej Molin, Wicekurator Oświaty - Jacek Szczotka, Radni Powiatowi, byli i obecni Radni Gminy Chybie, sołtys Zaborza, dyrektorzy placówek oświatowych z całej gminy, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chybiu, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawiciele rady rodziców, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborzi, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Zaborzu, pracownicy urzędu oraz generalny wykonawca sali - firma Alfa-Cieszyn.

Uczniowie ZSP w Zaborzu przygotowali program artystyczny, podczas którego Wójt Gminy Chybie odpalił symboliczny znicz olimpijski. Wspólnie odśpiewano także hymn olimpijski a publiczność zgromadzona w nowej sali wykonała słynną "meksykańską falę". Radość z udostępnienia całkowicie nowej sala gimnastycznej w Zaborzu jest w pełni uzasadniona. Jest to bowiem największa inwestycja wykonana dotychczas na terenie tego sołectwa, której koszt wyniósł ok. 3 mln złotych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama