, niedziela 27 listopada 2022
Rządowe środki na remonty i przebudowę dróg w powiecie
Ulica Stalmacha w Skoczowie jest już remontowana na odcinku od skrzyżowania z placem Stary Targ do skrzyżowania z ul. Wiślicką. Dofinansowanie z RFRD pozwoli na remont kolejnego odcinka tej drogi. fot: www.powiat.cieszyn.plDodaj do Facebook

Rządowe środki na remonty i przebudowę dróg w powiecie

ŁP
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach opublikował listę zadań drogowych, które w 2021 roku otrzymają wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 7 mln zł trafi do powiatu cieszyńskiego. Gdzie dokładnie?

Według listy rankingowej opublikowanej na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, iż z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), na terenie powiatu cieszyńskiego zrealizowane zostaną trzy zdania. Drogi uwzględnione w rządowej dotacji zgłoszone zostały przez Powiat Cieszyński oraz gminę Goleszów.

Pierwszą drogą powiatową, która doczeka się remontu będzie blisko 600 m odcinek ul. Stalmacha w Skoczowie, którego wartość wyceniona została na ponad 4 mln zł. Wartość dofinansowania z RFRD wyniesienie nieco ponad 2,2 mln zł. Roboty drogowe w tym miejscu zaplanowane zostały na 10 miesięcy i według wstępnych planów powinny zakończyć najwcześniej pod koniec 2021 roku. Powiat Cieszyński uzyskał także zielone światło na rozbudowę drogi powiatowej w Bażanowicach. Chodzi o ul. Cieszyńską od skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania z ul. Skotnia. Zadanie to wycenione jest na blisko 2 mln zł, z czego ponad połowa pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei na liście dróg gminnych przeznaczonych do dofinansowania znalazła się wyłącznie rozbudowa ul. Kojkowickiej w Puńcowie wraz z przebudową mostu. W tym przypadku chodzi o odcinek gminnej drogi o długości 1,7 km. Według złożonych dokumentów zadanie to powinno rozpocząć się jeszcze w tym roku, zaś jego koniec przewidziany jest na koniec 2023 roku. Całkowita wartość rozbudowy gminnej drogi i przebudowy mostu wyceniona została na ponad 7,8 mln zł. Ponad połowa to dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na liście rezerwowej zadań drogowych zgłoszonych do RFRD znalazły się natomiast ul. Stalmacha w Skoczowie (drugi wniosek), ul. Kulisza w Dzięgielowie, ul. Dworcowa w Zebrzydowicach, ul. Bładnicka w Ustroniu oraz ul. Zbożowa w Pruchnej. Pełna lista zadań drogowych zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach RFRD znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama