, czwartek 29 luty 2024
Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia
Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia

UM
Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń o dwa tygodnie. Rząd czeka na skok zakażeń po świętach wielkanocnych i dlatego nie zdecydował się na luzowanie obostrzeń.

- Obserwowane ostatnio wyniki zakażeń, dające pewną nadzieję, są w tej chwili zbyt słabe, aby dawać powody do optymizmu. Sytuacja w szpitalach nadal jest trudna. Mamy województwa, gdzie sytuacja względnie spokojna, ale mamy też takie, w których jest zła - mówił podczas konferencji szef resortu zdrowia.

Przedszkola i żłobki nadal pozostają zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych.

- Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi, które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia, zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto nadal obowiązują limity osób w handlu i miejscach kultu. Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego.

Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących obostrzeń znajdują się TUTAJ.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama