, niedziela 27 listopada 2022
Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 30 listopada. fot: bo.slaskie.plDodaj do Facebook

Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

MM
Od 12 do 30 listopada można oddać głos na projekty zakwalifikowane do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się elektronicznie, a swój głos może każdy mieszkaniec województwa śląskiego, w tym również osoby niepełnoletnie.

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego głosuje raz, przydzielając 1 punkt zadaniu o zasięgu wojewódzkim oraz 3 punkty (w sumie lub z podziałem na mniejsze wartości) zadaniom przeznaczonym do realizacji w poszczególnym podregionie. Dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego jest to podregion numer 1, obejmujący powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała. Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących.

Na jakie projekty mogą głosować mieszkańcy powiatu cieszyńskiego? W ramach projektów o zasięgu wojewódzkim wybrać można 1 z 17 projektów, które pomyślnie przeszły etap weryfikacji formalnej. Wśród nich znajduje się także cieszyński projekt "Pociąg do kultury", który zakłada tańsze o 50% przejazdy kolejowe na wydarzenia kulturalne organizowane na terenie całego województwa.

Wśród projektów przeznaczonych do realizacji w podregionie obejmującym powiat cieszyński znajdziemy 3 projekty obejmujące wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi na terenie powiatu żywieckiego; przygotowanie infrastruktury i wyposażenie Pracowni Aktywnej Edukacji w Bielsku-Białej oraz wsparcie obywatelskie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach poprzez zakup samochodu do transportu pacjentów.

Głosowanie w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa śląskiego odbywa się przez specjalny serwis do głosowania dostępny TUTAJ. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 18 grudnia br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama