, sobota 23 września 2023
Ruszają roboty drogowe w Wiśle i Zebrzydowicach
W Wiśle naprawa obejmie konstrukcję oporową i wymianę balustrad usytuowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 941, obejmując także most nad potokiem Dziechcinka. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ruszają roboty drogowe w Wiśle i Zebrzydowicach

SM
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował na swoich stronach o kolejnych naprawach dróg w powiecie cieszyńskim. Pierwsza będzie miała miejsce w Wiśle, druga w Zebrzydowicach.

W Wiśle naprawa obejmie konstrukcję oporową i wymianę balustrad usytuowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 941, obejmując także most nad potokiem Dziechcinka. Utrudnienia podczas wykonywania prac, polegające na ruchu wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną potrwają do 15 lipca.

Drugi remont obejmie przebudowę skrzyżowania DW 937 z ul. Jutrzenki w Zebrzydowicach, w związku z czym do 22 czerwca, kierowcy muszą liczyć się w tym miejscu z częściowym zwężeniem jezdni. - W Zebrzydowicach, wykonywane będą naprawy nawierzchni. Coś więcej niż łatanie dziur. Nawierzchnia będzie frezowana i nakładane tzw. łaty wielkopowierzchniowe. Droga jest tu tak zniszczona, że oczywiście przydałby się gruntowny remont, jednak nie ma na to funduszy w tegorocznym budżecie – wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama