, poniedziałek 26 września 2022
Rada Ustronia podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji placówki oświatowej w Ustroniu Polanie
Radni Ustronia podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie reorganizacji placówki oświatowej. fot: AKDodaj do Facebook

Rada Ustronia podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji placówki oświatowej w Ustroniu Polanie

AK
31 stycznia radni Ustronia podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie reorganizacji placówki oświatowej. Od 1 września 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustroniu Polanie będzie funkcjonować jako Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami przedszkolnymi. (Obecnie oddziały te podporządkowane są organizacyjnie Przedszkolu nr 1 w Ustroniu, a funkcjonują w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu Polanie).

- Postanowiliśmy zaproponować środowisku, aby połączyć szkołę i oddziały przedszkolne, by razem funkcjonowały, jako jedna placówka. Jest to pierwszy z elementów związanych z reorganizacją formalną, którą chcemy przeprowadzić i zakończyć pewien etap modernizacji obiektu szkolnego z przedszkolnym w Polanie - mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia i dodaje, że nie ma innej ścieżki prawnej, jak ta, by w celu powołania oddziałów, przeprowadzić ich likwidację w Ustroniu, ale uspokaja, że jest to tylko zabieg formalny, techniczny i ułatwiający organizację.

- Nie będzie zwolnień, redukcji etatów. Jedynie plusy. Jeden obiekt daje więcej możliwości. Korzyścią będzie powołanie wspólnej rady pedagogicznej. Nastąpi również możliwość lepszego przepływu informacji w procesie dydaktycznym. Budynek jest wyremontowany, przygotowany. W tym roku odnowione zostaną place zabaw - przyznaje Szarzec i zaznacza, że będzie to również duże ułatwienie dla rodziców. Wszystkie sprawy, formalności, będą mogli załatwić na miejscu, w Ustroniu Polanie.

Pozytywną opinię na temat pomysłu wyrazili rodzice, mieszkańcy Ustronia Polany. Odbyły się również konsultacje. Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama