, sobota 13 lipca 2024
Punkt paszportowy oficjalnie przekazany
Do tej pory mieszkańcy Cieszyna i powiatu zmuszeni byli załatwiać sprawy paszportowe w Bielsku-Białej, Żorach lub Katowicach a nieraz nawet w Krakowie. fot: FJDDodaj do Facebook

Punkt paszportowy oficjalnie przekazany

FJD
Punkt paszportowy oficjalnie przekazany


Punkt paszportowy oficjalnie przekazany

Trwające przeszło rok rozmowy na temat uruchomienia Terenowego Punktu Paszportowego w Cieszynie pomiędzy władzami powiatu cieszyńskiego i administracją województwa śląskiego zostały zakończone oficjalnym przekazaniem tego punktu do eksploatacji w dniu 25 października.

Na tą skromną uroczystość przybył wice wojewoda śląski Jan Chrząszcz, który staroście cieszyńskiemu Mieczysławowi Szczurkowi podziękował za wszystko co było związane z uruchomieniem i działalnością tego punktu paszportowego. - To 17-y punkt paszportowy podległy pod śląski urząd wojewódzki. Bardzo się cieszymy, że w końcu po dwóch latach od pomysłu- bo faktycznie trochę to pandemia spowodowała , że ten okres był wydłużony - że ten punkt jest otwierany. Dzisiaj tak uroczyście z tak wspaniałymi osobami reprezentującymi samorząd- i od razu chciałem bardzo serdecznie podziękować samorządowi powiatu cieszyńskiego - panu staroście, panu przewodniczącemu za to, że tak szybko zareagowali na ten pomysł mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Pamiętajmy o tym, że około 5 i pół tysiąca osób mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego korzysta w ciągu jednego roku z punktu paszportowego - powiedział v-ce wojewoda Jan Chrząszcz na wstępie tej uroczystości.

Do tej pory mieszkańcy Cieszyna i powiatu zmuszeni byli załatwiać sprawy paszportowe w Bielsku-Białej, Żorach lub Katowicach a nieraz nawet w Krakowie. Ta udręka na całe szczęście już się skończyła i od 2 listopada punkt paszportowy rusza pełną parą. W pierwszym okresie zatrudniona zostanie w nim jedna osoba do przyjmowania wniosków, a następnie po paru tygodniach druga do wydawania już gotowego dokumentu. Docelowo biuro będą obsługiwały dwie osoby, które będą zajmowały się równolegle przyjmowaniem wniosków i wydawaniem paszportów.

Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek podzielił się dodatkowo taką informacją: ”... zrobili całe dostosowanie wnętrza i wyposażenie, natomiast rzeczywiście ta część techniczno-merytoryczna należała do urzędu wojewódzkiego, bo trzeba pamiętać, że to jest tak zwana “rządówka”. Więc bardzo się cieszę, że w tych naszych pomieszczeniach na naszym terenie będzie to miało miejsce i wspólnie dla mieszkańców żeśmy to zorganizowali. Powiat dał lokal i kompletne wyposażenie, a sprzęt komputerowy jest własnością urzędu wojewódzkiego. Pan wojewoda wziął na siebie pracowników, bo to nie jest instytucja powiatowa - i ja to muszę wyraźnie podkreślić".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama