, czwartek 6 października 2022
Przebudowa Cieszyńskiej w Dzięgielowie
W dniu 16.03.2018r. nastąpiło przekazanie placu budowy. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Przebudowa Cieszyńskiej w Dzięgielowie

red./mat.pras.
Rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej nr 2608S w Dzięgielowie na odcinku około 500 m, od obrębu posesji nr 194 przy ulicy Cieszyńskiej w Puńcowie do obrębu skrzyżowania przy Zamku w Dzięgielowie.

W dniu 16.03.2018r. nastąpiło przekazanie placu budowy ww. zadania. Wykonawcą robót jest firma FBSerwis S.A. z Warszawy, a nadzór Inwestorski sprawować będzie firma „R.H.KONtrakt” R. Heller z Skoczowa. Zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni na długości 505 m, poszerzenie jezdni do szerokości 6,0m, wykonanie odcinka chodnika o szerokości 1,5m – 2,0m, budowę odcinków kanalizacji deszczowej, wykonanie dwóch peronów autobusowych, wykonanie wiaty przystankowej w rejonie Szkoły Podstawowej, przebudowę zjazdów do posesji, budowę miejsc postojowych w pasie drogowym (10 szt.), przebudowę skrzyżowania (korekta niwelety i geometrii wlotów) z drogą powiatową Lipową - Zamkową i drogą gminną – ul. Spacerową, przebudowę trzech skrzyżowań z drogami gminnymi tj. ul. Rolniczą, ul. Akacjową, ul. Targoniny.

- Wartość zadania wynosi 2,4 mln zł, z czego ponad 1 mln zł stanowić będą środki pozyskane z budżetu państwa, a resztę wyłożą Powiat i Gmina Goleszów (pomoc finansowa Gminy w wysokości 260 tys. zł) - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa września 2018 r. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

- O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją Inwestycji będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa, PZDP, jak również Urzędu Gminy Goleszów - dodaje Rzecznik cieszyńskiego Starostwa Katarzyna Raszka-Sodzawiczny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama