, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Powiatowe święto plonów w Goleszowie
W trakcie tegorocznego święta plonów nie zabraknie oczywiście tradycyjnego korowodu dożynkowego, który w sobotę przejdzie ulicami Goleszowa. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Powiatowe święto plonów w Goleszowie

JM
Już w najbliższy weekend, 25 i 26 sierpnia, w Goleszowie odbędą się Dożynki Powiatu Cieszyńskiego i Gminy Goleszów. W tym roku powiatowe święto plonów zorganizowane zostało w ramach "Dni Gminy Goleszów".

Dożynki Powiatu Cieszyńskiego odbędą się po raz dziewiąty od czasu reaktywowania powiatów w 1999 roku. Pierwsze, które miały miejsce w 2001 r. w Istebnej, były jednocześnie pierwszymi Dożynkami Diecezjalno-Wojewódzko-Powiatowymi. W 2005 roku odbyły się także Dożynki Ekumeniczno-Powiatowe w Brennej. W następnych latach dożynki powiatowe zagościły w Zebrzydowicach, Chybiu, Dębowcu, Wiśle, Ustroniu i Skoczowie.

W trakcie tegorocznego święta nie zabraknie oczywiście tradycyjnego korowodu dożynkowego, który przejdzie ulicami Goleszowa (Wolności, 1 Maja) w sobotę (początek o godz. 14.00). Będzie okazja również wysłuchać między innymi koncertu Górniczej Orkiestry Dętej KWK "Halemba-Wirek" z Rudy Śląskiej (godz. 17.00) oraz Zespołu "Grzybowski Band" (godz. 17.45). Pierwszy dzień zakończy zabawa taneczna z zespołem "Kilimandżaro" (godz. 20.00).

W niedzielę, która będzie przebiegać pod hasłem „Poprowki”, odbędzie się między innymi ceremonia wręczenia nagród laureatom Konkursu "Gmina Goleszów w kwiatach i zieleni" (godz. 15.00) oraz Biesiada "Na bawarską nutę" z zespołem "Folk Afera", którego wokalistką jest Izabela Mytnik - finalistka programu TVN "X Factor" (godz. 16.00). Drugi dzień, podobnie jak i pierwszy, zakończy zabawa taneczna z zespołem "Kilimandżaro" (godz. 18.00).

W sobotę i niedzielę dla wszystkich odwiedzających Goleszów czekają też inne atrakcje: wystawa ogrodnicza "Piękno i dobra natury" przygotowana w remizie OSP przez Sekcję Ekologiczno-Ogrodniczą Towarzystwa Miłośników Ziemi Goleszowskiej, prezentacje rodzimych twórców amatorów, kiermasze, konkursy, zabawy, a także stoiska, na których nie zabraknie regionalnych potraw. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce na placu przed Urzędem Gminy w Goleszowie.

W tym roku powiatowe święto plonów zorganizowane zostało w ramach "Dni Gminy Goleszów".

Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama