, piątek 23 luty 2024
Powiat: Wyniki egzaminu ósmoklasisty. W której gminie wypadł najlepiej?
W Cieszynie obowiązkowy egzamin najlepiej wyszedł uczniom Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego (język polski: 78%, matematyka 72%, język angielski 89%). fot: SPTE - Szkoła Podstawowa Towarzystwa EwangelickiegoDodaj do Facebook

Powiat: Wyniki egzaminu ósmoklasisty. W której gminie wypadł najlepiej?

REDAKCJA
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasisty umożliwiające porównanie poszczególnych województwa, powiatów i gmin pod względem jego zdawalności. W skali kraju, województwo śląskie zajęło 3. miejsce z wynikiem 66,98%, ustępując jedynie miejsca wynikom uczniów z województwa mazowieckiego i małopolskiego, zaś powiat cieszyński zajął 15. miejsce w województwie z wynikiem na poziomie 66,5%. Jak wyglądają wyniki dla poszczególnych gmin powiatu cieszyńskiego?

Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym został przeprowadzony od 25 do 27 maja br. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w tym terminie, napisali egzamin w terminie dodatkowym, tj. 16, 17 i 18 czerwca br. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki oraz wybranego nowożytnego języka obcego.

Najlepiej w powiecie cieszyńskim wypadli młodzi mieszkańcy Cieszyna z wynikiem 72,56% (362 zdających). Tuż za Cieszynem uplasowali się uczniowie z Ustronia, którzy wspólnie osiągnęli wynik 70,73% (146 zdających). Listę trzech najlepszych gmin zamyka Wisła z wynikiem 69,36% (90 zdających). W Cieszynie obowiązkowy egzamin najlepiej wyszedł uczniom Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego (język polski: 78%, matematyka 72%, język angielski 89%). W Ustroniu z języka polskiego i matematyki egzamin najlepiej napisali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami przedszkolnymi w Ustroniu, zaś język angielski uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu. W Wiśle najlepsze wyniki podzielone zostały pomiędzy trzy szkoły. Język polski najlepiej zdali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Wiśle, matematykę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Wiśle, a język obcy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pawła Stalmacha w Wiśle.

Na kolejnych miejscach zestawienia gmin powiatu cieszyńskiego zalazły się: gmina Chybie 68,99% (101 zdających), gmina Goleszów 68,52% (96 zdających), gmina Brenna 66,28% (114 zdających), gmina Strumień 65,87% (143 zdających), gmina Hażlach 65,62% (93 zdających), miasto Skoczów 64,7% (218 zdających) oraz gmina Zebrzydowice 64,25% (133 zdających). Listę zamykają gminy: Dębowiec 59,98% (54 zdających) oraz Istebna 47,51% (120 zdających).

W województwie śląskim do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 37781 uczniów, z czego 1670 to mieszkańcy powiatu cieszyńskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama