, niedziela 1 października 2023
Polifarb: Spodziewamy się 500 pikietujących osób, a może i więcej
Związkowcy liczą, że 18 lutego pikietować będzie ponad 500 osób. 12 stycznia było ich ok. 200. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Polifarb: Spodziewamy się 500 pikietujących osób, a może i więcej

KK
Polifarb: Spodziewamy się 500 pikietujących osób, a może i więcej

Mirosław Kitowski był głównym negocjatorem w sporze zbiorowym. Przywrócenie go do pracy to jedyny postulat związkowców. fot. Wojciech Trzcionka

W piątek, 18 lutego, od godziny 13.30 do godziny 14.30 pracownicy PPG Polifarb Cieszyn znów będę demonstrować przed bramą zakładu. Tym razem wsparcia udzielą im związkowcy z regionu. Wszystko w ramach walki o przywrócenie do pracy zwolnionego w grudniu Mirosława Kitowskiego.
Problem w PPG Polifarb Cieszyn trwa od sierpnia 2010 r. Związkowcy chcieli podwyżki płac, równo po 100 zł dla każdego pracownika. Stało się to powodem sporu zbiorowego. - W grudniu w wyniku prowokacji zwolniono Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarnoość" Mirosława Kitowskiego, głównego negocjatora sporu. Zwolnienie nastąpiło bez zgody Związków Zawodowych, Rady Pracowników i Europejskiej Rady Zakładowej - informuje Jarosław Biegun, wiceprzewodniczący zarządu regionu podbeskidzkiej "Solidarności".

Związkowcy nie czekają na działania sądu. - Poszkodowany złożył odwołanie do sądu pracy. Złożony został także wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania karnego. Do dziś nawet data rozprawy nie jest wyznaczona, a czas nagli - żali się Biegun.

Związkowcy spełnili żądania władz Polifarbu. - Złożyliśmy propozycję ugody, o którą upominał się zarząd. Do dziś się do niej nie ustosunkowali - wyjaśnia wiceprzewodniczący. Jednocześnie dodaje: - Prowadzimy dialog z władzami zakładu. Dostaliśmy zaproszenie na spotkanie 25 lutego, pójdziemy, mimo że poprzednie nic do sprawy nie wnosiły.

Czas nagli. Mirosław Kitowski otrzymał zwolnienie z pracy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Pracuje do końca marca. Związkowcy już raz wyszli pikietować. 12 stycznia swoje niezadowolenie zademonstrowało około dwustu pracowników zakładu. 18 lutego pikietujących ma być co najmniej dwa razy więcej.

- Spodziewamy się 500 osób, a może i więcej. Z samego Bielska przyjedzie 5 autokarów. Część związkowców organizuje transport do Cieszyna samochodami prywatnymi. Mamy informacje, że przyjadą także nasi działacze z podregionów - między innymi żywieckiego i skoczowskiego. Pikietować będą także niezrzeszeni pracownicy Polifarbu - wymienia Jarosław Biegun.

Postulat jest tylko jeden: przywrócenie do pracy Mirosława Kitowskiego. - Trzeba w końcu zakończyć spór zbiorowy, a bez głównego negocjatora to jest niemożliwe. Mam nadzieję, że zatriumfuje sprawiedliwość - mówi wiceprzewodniczący.

PPG Polifarb Cieszyn zatrudnia 600 osób.
Komentarze: (42)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Teatr umyslnie straconej glupoty "Solidarnosc" zaprasza na spektakl pt"A potem zyli dlugo na bezrobociu". Obsada : Kitas + krzykacze w pozostalych rolach: krzykacze z podbeskidzia.uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia - regards

WHAT THE FUCK THEY ARE DOING THERE ? FUCKING SOLIDARNOSC TRADE UNIONS _ FUCK YOU :-)

mój nick to Black Death. Ale proszę nie mów nikomu...

Fajnie się wypowiadać na forum incognito można każdego ganić i opluwać ile wlezie zapraszam do poważnej dyskusji na portalu o.x ,tam kazdy z nas jest zarejestrowany i kazdy dowie się o nicku rozmówcy .To tchórzostwo chyba nie bierze się z tego że mieszkamy blisko czech,choć i oni są od nas lepsi bo umieją walczyć o swą godność.

po 20 latach największe lesery z automatu - podwyżki inflacyjne i inne dla wszystkich - zarabia minimum 4500 brutto. Ale dolicz se facet 13. pensję, urlopowe i co tam jeszcze masz, i dodaj se te raty co musisz płacić do kasy zapomogowo - pożyczkowej, to tez twoja wypłata. Jak ktoś zaczyna walczyć ze średnią i tłumaczyć, że dyrektorzy i specjaliści, to wiem że manipulant, bo nawet prości ludzie juz wiedzą, że średnia jest wszędzie z dyrekcją i prezesami - także ta krajowa, która wynosi 3500 - a w Marklowicach 5 500!!!...

zalosne sa wypowiedzi tych co pisza o tym,ze w ppg sa sami bogacze..policzcie srednia zakladowa to okolo 5000 zl....zgoda ale ta srednia robi pensja dyrektora kierownika specjalist itd. a pracownik z produkcji zarabia po 20 latach na reke 2170...to moja srednia ...wiec gdzie mi do 5500?????PYTAM NO GDZIE????

kilka autobusów importowanych nosicieli flag plus garstka pracowników polifarbu... Pierwsza zmiana wyszła o 14 i w zdecydowanej większości minęła bez słowa pikietujących. Pora skończyć z tym kabaretem strajkowym. Mirosław K., związkowiec roku 2010, do centrali, a nam pracownikom niech związkowcy dadzą odpocząć od tych ich harców

Antyklara

To nieprawda popieramy Cię Mirku jesteśmy z Tobą sercem i duszą

a kto płaci za wycieczki związkowców do cieszyna , autobusy , trabki petardy scena i piknik . Ciekawe czy wziełi wszyscy urlop w zakładach złożyli sie akcje poparcia dla kolegi związkowca. Obawiam się że za tych psełdo dziłaczy znowu płacimy z naszych portfeli >

Panie Kitowski prosze nie sprowadzać do Polifarbu zadymiarzy z z całej Polski pod szyldem Solidarność . Nie chcemy pana i całej tej bandy .
jak pan widzi pracownicy pana nie popieraja . wszyscy wiemy że jest pan pierwszym obibokiem dbającym tylko o swój interes !!!

Czy to prawda, że nie wszyscy przyjadą. Podobno nie przyjadą Ci z KGHM? Czy to nie z powodu co wzięli po kilkanascie tysięcy trzynastki (czternastki?) i poszli do MediaMarkt wymienić swoje TV na 3D? Nie dla idiotów panie, nie dla idiotów, taka reklama. Podobno nie przyjadą Ci z katowickiej największej firmy w Europie?

Racji dużo. Mądrości trochę mniej. Propozycji żadnych. Jak to u Nas. Po wyborach będzie tak samo. Może tylko trochę przybędzie Przedstawicieli Narodu, których głównym zajęciem będą loty do Smoleńska. Kto zgłosi się do merytorycznego rządzenia już przepod. To dobrze. Chociaż Mariusz K. i jegi komple będzie miał pożywkę. Dobre i to. Tu rozwiązań nic nie chce. Tu trzeba trwać, trwać, trwać. Tu trzeba pieprzyc trzy po trzy, p...

grupy cynicznych pasożytów żerujące na ludzkiej niedoli i na ustawach, pisanych dla prawdziwej Solidarności - pseudodziałacze na wypasionych pensjach w kopalniach, KGHMach, PKP itd... Pora pozbyć się wrzodów.

że związkowcy chcą być ponad prawem i sądami,
sami chcą wymierzyć "sprawiedliwość" awanturą, strajkiem i szantażem. Oszołomy

Panie Przewodniczący, zwany Niepokalanym (pracą). Po co Pan chcesz być przywrócony do tej cholernej firmy, w której taki wyzysk?

Dziękuję " cieszynioku" za poparcie ale tak było z Polifarbem bo tam pracował śp. mój brat i znam to od podszewki tylko ,że on poszedł na rente przed wielką forsą. Sam kiedyś byłem zwolennikiem Solidarności jednym z szefów w Cieszynie w-ce w Bielsku i wiem jak to się odbywało czyli dzieliło skórę na niedźwiedziu , a on jeszcze był w lesie.... dlatego teraz są moim wrogiem bo to nie tak miało wyglądać. MAM SCHOWANE WSZYSTKIE TYGODNIKI "SOLIDARNOŚĆ" Z WYPOWIEDZIAMI DZISIEJSZYCH WŁADCÓW ALE NIE ZAGLADAM BO BYM MUSIAŁ KOSĘ NA SZTORC WYKLEPAĆ.

Ludu!... weź swe losy w swoje ręce! Olej tych j.banych kapitalistów - zakładaj własne firmy!... Sam sobie będziesz panem, sterem, żeglarzem i okrętem!... Sam zgarniesz cały zysk - nie będzie Amerykanin (czy Holender, Żyd etc.) pluł ci w twarz i mówił, co ci wolno w pracy a co nie! Albo że masz być od 6 do 14, koniec z niewolnictwem!... Zostawcie ich samych, niech sami się wezmą za łopatę i kierownicę wózka akumulatorowego, a wy będziecie Prezesami i Dyrektorami swoich własnych firm!... Do roboty, odpalać neta i tam jest napisane jak zarobić pierwszy milion a potem już z górki!!!... Z Panem Bogiem.

Średnia płaca w polsce wynosi 3398,67 złotych więć więc czemu płaczecie kochani cieszyniacy-wszystko

BIEDNI CI KTÓRZY NIE STRAJKUJĄ A SĄ DO JEDNEGO WORA WKŁADANI.WIEM ŻE MNÓSTWO LUDZI JEST ZADOWOLONA Z PŁAC I PRACY W POLIFARBIE A JAKIEŚ CIOŁKI STRAJKUJĄ I MYŚLĄ ŻE MOGĄ CHCIEĆ WIĘCEJ INNYM STARCZA!!!!!

ty spadaj na salę, bo jak pielęgniarki zauważą, że znowu dorwałeś się do kompa, to masz lewatywe i elektrowstrząsy jak w banku!

Nie wiem kto to jest stela ale ma w 100% racji ale !!! Panie stela wiem też ,że ci co teraz strajkują i są łupieni przez właściciela nie pamiętają prywatyzacji tego zakładu.A było to wtenczas zrobione tylną furtką i niejaka Suchocka to podpisała a sprytem wyjątkowym wykazał się B.Andrzejewski. A potem bank śląski i na tym się slkończyło bo złodzieje zorientowali się,że po co dzielić się z"gawiedzą" pieniążkami jak jejiej doprowadzić przedsiębiorestwo do ruiny i potem go kupić za grosze.A jeżeli chodzi o strajk to ja mam doświadczenie z 1980 roku i mogę Wam poradzić,że dopóki nie będziecie mieć za sobą dozoru to nic nie wskóracie.W tamtych czasach strajkowaliśmy wszyscy nie zależnie od stanowiska i koloru "skóry".Dlatego się to powiodło.A teraz ta Wasza władza zastosowała stary trik pt: dziel i rządź. To już kiedyś wyprubowali Anglicy w Indiach i setki lat udawalo im się bez większego trudu.Dlatego jedynie radykalna Wasza akcja np.zatrzymanie produkcji lub coś podobnego ma szanse.A poza tym to przecież nasi / polacy / dupią was tylko dobrze rozejrzyjcie się wokoło.Ja to wiem bo tam kiedyś pracowałem na eksponowanym stanowisku.Inna sprawa,że zatrudnieni na czas nieokreślony zarabiają relatywnie nieźle i dlatego nie będą nigdy wzbudzać empati po tej stronie biedniejszego cieszyńskiego społeczeństwa.

....12 stycznia swoje niezadowolenie zademonstrowało około dwustu pracowników zakładu.... raczej 200 krzykaczy z importu, bo z ppg tylko garstka ludzi przyszła. Tym razem też liczą na przyjezdnych, bo swoi mają dość awantur o nic. Panie Kitowski nie mieszajcie nas do swoich porachunków z zakładem, dajcie nam spokojnie pracować a sami zaczekajcie na wyrok sądu.Trochę wolnego dobrze wam zrobi, nie będzie was znienawidzony kapitalista zapędzał do roboty, której tak unikaliście.

To tylko odsetki,a trzeba będzie spłacić jeszcze sam dług.

kolejarzy, górników, agentów Tomków, rozkraczoną służbę zdrowia, ... Brawo Dizajn!...

Małe dziecko wie o tym, że Polacy zarabiali w 2010 roku średnio aż ok. 3500 zł brutto miesięcznie. Przestańcie chwalić się na forum swoimi niskimi pensjami i wskazywać na bezrobotnych. To wasza wina. Nasz umiłowany rząd i prezydent robią bardzo wiele dla ludzi żyjących na "zielonej wyspie" rosnącego PKB w Europie. Tylko z tak błahego powodu jakim jest konieczność obsługi rosnącego zadłużenia kraju (odsetki od pożyczek) w wysokości ok. 1000 zł na rok na statystycznego Polaka (z niemowlakami) nie odczuwamy tak silnie naszego genialnego wzrostu gospodarczego, którego zazdrości nam cała postępowa ludzkość.

Też bym chciała tyle zarabiać co pracownicy Polifarbu, chciałabym się chociaż zbliżyć do tej średniej którą mają pracownicy fizyczni. Tak jak już wcześniej ktoś napisał: akcje mieli, średnia najwyższa w regionie, pewna praca i wciąż mało - ciekawa jestem czy ten szef związku przyznał się reszcie strajkujących ile dostawał za swoje szefowanie? Jak się nie podoba to zawsze można zmienić pracę...A czasy kiedy wszystkim było po równo już na szczęście się skończyły.

"...sami sobie to piwo wypijcie" - człowieczku, nie wiesz, o czym piszesz, chyba faktycznie uwierzyłeś tym burakom, co tu płaczą nad losem pracownika polifarbu... żyją jak pączki w maśle, tylko zawiść ich zżera jak najgorszy nowotwór! stad ich prawdziwe cierpienie... Akcje dostali, płace najwyższe w regionie, robota pewna - MAŁO!!!.... Bo oni się pocą, jak pracują!!!... Na to się nałożyły prywatne ambicje urażonego szefa związku, któremu wydawało się, że nadaje się wprost na ołtarze - a tu de, pofikał i dostał zimny prysznic...

I tak o to widzicie , o co walczyliście drodzy związkowcy. Wasz kochany rząd rządzocy, przez Was przecież wybierany i popieranytak oto postępuje z robotnikiem. T Wasz kochany i uwielbiany eurodeputowany J. Buzek z AWS i M. Krzaklewskim doprowadzili do tego ,że robotnik jest śmieciem i narzędziem w ręku goliata ( czyt. Solidarność) ktorego można urzyć do walki a potem rzucić w kąt ,aż zardzewieje. To Wasz kochany rząd tak postępuje jak za tzw. komuny postępowały inne rządy. Nie ma nic lepszego wierna kopia komuny. To Wy jako związek w Polifarbie dopuściliście do tego ,że macie jak macie, w głowach Wam się przewróciło od prywatyzacji dostaliście kupę forsy i myśleliście ,że to wszystko ,a to była tylko podpucha władzy. Żyliście wtamtych czasach jak pączki w maśle , my wam zazdrościliśmy ale wy wiedzieliście lepiej ,więc teraz sami sobie to piwo wypijcie nie liczcie na poparcie społeczne bo w tamtych wy też nie daliście poparcia społeczeństwu. Stare powiedzenie mówi.."zapomniał wół jak cielenciem był..."

tobie się nieźle we łbie pozajączkowało...

Ja to bym si9ę cieszył, że mam pracę. Niektórzy lubią sobie strajkować. Szczególnie związkowcy, którzy niemałe pieniądze z tego mają.

Jaką to trzeba być szmatą aby zarabiając 30-50tys. zł jeszcze okradać boroka na parę zł.
Trzeba podawać nazwiska by mieszkańcy wiedzieli, że obok nich mieszka złodziej.

Trzeba być idiotą aby w firmie zadrzeć ze związkowcami. Jaki właściciel by sobie pozwolił na funkcjonowanie takiego "bubla" w zakładzie. Mamy jednak nie tak dawny przykład innej cieszyńskiej firmy która już gorała a szefowie imprezowali w Motelu. Coż, tzw. Lud Boży woli raczej igrzyska niż rzetelność. No to ma co lubi. Ba, w tym ta roku wyborczym dostanie jeszcze więcej atrakcji. Ubolewać tylko nalezy że w kampanię zostaną zangażowane również cmentarze. Co Kraj to obyczaj. Inna rzecz to sytuacja firmy. Dobrze wiemy co często trupa reanimować nie sposób. Jak jest w Polifarbie? To jest temat Panie Redaktorze. Polecamy. Szerzej nieco o niektórych zjawiskach przedsiębiorczości lokalnej, Oj jest co podziwiać. W "ciekawych" czasach brudy łatwo się zamiata. Czy jednak musimy na tak wiele spraw spuszczać zasłonę miłosierdzia? Co chciał Pan powiedzieć gdy mówił aby pominąć , gdyż "...nie wiedzą co czynią"?

Ubierzcie kominiarki i lejcie po mordach

Tylko w kraju dzikich (Cieszyn, Marklowice) można znaleźć zatrudnionych w najlepszej firmie w regionie, zarabiających niemal dwa razy tyle co średnio w Polsce, i wiecznie wyjących z zawiści, że być może ktoś ma jeszcze więcej.

I tak im ten strajk nic nie da. Kiedyś jak zakłady były państwowe może by im się udało wynegocjować jakieś postulaty, ale nie u prywaciorza. To już ni ma tak jak kiedyś, teraz wszystko je w rękach prywaciorzy a oni robią co chcą i wszyscy mogą im nagwizdać.

Wszystko.

Tylko w kraju dzikich (Rosja, Afryka) Polska można zatrudnić firmę LABOR, która za 5złna godzinę pensji dostarczy pracownika. Reszta kasy to prowizja dla zlecającego (zarząd) i zysk firmy Labor.
Bandyci Bułka i reszta dawno powinni odpowiadać za zlodziejstwo jakie dokonują na pracownikach Polifarbu.

na ich miejsce jest WIELU chętnych do pracy. W d... się przewróciło z dobrobytu a pół Cieszyna pracuje za najniższą krajową a podwyżki nie widzieli od 5lat.
Strajkujcie sobie gdzie indziej. Jeszcze dziś jadę z papierami do ppg prosić o zatrudnienie

Trzeba na każdym słupie w mieście podać nazwiska Bulka, .. itd aby sąsiad, pani w sklepie, przedszkolu wiedziala, że tych ludzi nie obsługujemy.

Dobre. Takie gnojki są za kasę zniszczyły etos pracownika w Polifarbie.
Byle mafiozo "szef Jacobs" kiwnął palcem a te łobuzy robiły wszystko aby zaszkodzić zwykłym pracownikom. Nie bylo takiej podlości którą by nie wykonać dla kasy.
Zwykły bandyta musi odpowiadać przed prawem, oni niech odpowiadają przed mieszkańcami Cieszyna.

Kto to jest Bulka?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama