, poniedziałek 8 sierpnia 2022
PKP będzie rozmawiać z włodarzami miejscowości, gdzie będzie remontować stacje
Przejście podziemne pomiędzy peronami w Zebrzydowicach. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

PKP będzie rozmawiać z włodarzami miejscowości, gdzie będzie remontować stacje

JM
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przed modernizacją stacji w Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach, Zwardoniu omawiają zakres prac z gospodarzami miejscowości. - Kolejarze chcą poznać opinie na temat planowanych inwestycji i najlepiej połączyć je z potrzebami otoczenia - poinformowała spółka w wydanym komunikacie.

Celem spotkań będzie zapoznanie mieszkańców z zakresem przyszłej inwestycji oraz dokonanie odpowiednich ustaleń na styku kolej - miasto. Pozwolić ma to urzędom na wcześniejsze zaplanowanie ewentualnych prac (parkingi, komunikacja), tak aby w maksymalny sposób możliwe było wykorzystanie zmodernizowanych stacji.

Również w styczniu 2014 r. PKP Polskie Linie Kolejowe., wystąpią z wnioskiem do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla prac modernizacyjnych na stacjach kolejowych Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice i Zwardoń.

Modernizacja stacji obejmować będzie: wymianę sieci trakcyjnej, torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Poprawi się też zakres obsługi podróżnych. Zapewnią to perony z wiatami oświetleniem oraz oznakowaniem. Dodatkowy zakres prac obejmie budowę przejść podziemnych dla pieszych, w których obsługę osób z ograniczoną możliwością poruszania umożliwią windy i pochylne.

Opracowywana dokumentacja i niezbędne decyzje administracyjne pozwolą na zaplanowanie robót budowlanych od 2018 r. - czytamy w wydanym komunikacie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Remontujcie sobie pałace, ciekawe jak dojechać od jednego do drugiego?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama