, czwartek 25 lipca 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Co nowego na ul. Głębokiej?
Prace na ul. Głębokiej trwają. Niepełnosprawni z uwagą przyglądają się zmianom, które mają na celu między innymi ułatwienie przemieszczania się po tejże ulicy osobom z niepełnosprawnością ruchu i wzroku. fot: Iwona WłodarczykDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Co nowego na ul. Głębokiej?

Iwona Włodarczyk
Niepełnosprawność na co dzień: Co nowego na ul. Głębokiej?


Niepełnosprawność na co dzień: Co nowego na ul. Głębokiej?

Prace na ul. Głębokiej trwają. Niepełnosprawni z uwagą przyglądają się zmianom, które mają na celu między innymi ułatwienie przemieszczania się po tejże ulicy osobom z niepełnosprawnością ruchu i wzroku.

Zniknęły krawężniki, lecz nie sposób było pozbyć się schodów, które są zmorą zarówno dla poruszających się na wózkach, przy pomocy kul, a nawet dla matek wiozących w wózkach swoje dzieci.

Jeszcze w trakcie trwania prac na odcinku od ul. Menniczej w górę, gdzie takowe schody się znajdują w imieniu zainteresowanych zrobił rekonesans Michał Księżak, który ocenił przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu tegoż odcinka za prawidłowe.
Mając na uwadze przystosowanie tej przestrzeni do potrzeb osób niewidomych osobiście sprawdziłam wykonanie prac i zostałam mile zaskoczona. Wszystkie zejścia i podejścia zostały zabezpieczone tzw. „jeżykami” czyli pasami z kostki integracyjnej informujące osobę idącą z laską o tym, że zbliża się do schodów. Ważne jest to, że kostkę z łatwością można wyczuć pod podeszwą buta, a to z kolei wyklucza jej przeoczenie.

Podjazdy dla wózków oraz pasy kostki integracyjnej dla osób zdrowych nie mają znaczenia, lecz niepełnosprawnym zapewniają bezpieczeństwo.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama