, piątek 23 luty 2024
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. "Nasze" projekty wśród nominowanych
Wśród nominowanych w konkursie na Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011 znalazło się przedszkole w Ochabach. fot. Marcin Mońka Dodaj do Facebook

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. "Nasze" projekty wśród nominowanych

JM, SLASKIE.PL
55 inwestycji znalazło się w gronie przedsięwzięć aspirujących do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011. Wśród nich jest pięć z terenu powiatu cieszyńskiego.
Nominowane inwestycje z naszego regionu to: "Stworzenie centrum kulturalno-rekreacyjnego w Strumieniu", "Modernizacja Sali Widowiskowej w Pruchnej - Gminnej Centrum Integracji Wsi", "Zagospodarowanie Góry Zamkowej i podzamcza w Cieszynie", "Budowa przedszkola publicznego w Ochabach, "Istniejący budynek - remont i rozbudowa na Centrum Miejskie Integrator - remont konserwatorski zabytkowej kamienicy" w Skoczowie.

Główną ideą, organizowanego od 2000 roku, konkursu jest "promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego".

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Katowicach członków jury. Tradycją konkursu stało się też głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego (głosowanie, w którym można przyznać punkty trzem inwestycjom, na stronie http://www.slaskie.pl/npp/ potrwa do końca miesiąca).

Nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego zostaną przyznane w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura oraz rewitalizacja.

Do tej pory wśród wyróżnionych w historii konkursu znalazły się między innymi projekty: Park Zdrojowy „Zawodzie" Uzdrowisko w Ustroniu, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie (obecnie Zamek Cieszyn) oraz Zespół Budynków Magazynowo Biurowych "Canea" w Cieszynie.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Może ktoś wie dlaczego nie zgłoszono do konkursu zagospodarowania terenów byłego sanatorium w Górkach Wielkich?

głos oddany:)

To bardzo fajnie,że Cieszyn utrzymuje się ciągle w czołówce! A swoją drogą Wzgórze Zamkowe jest super!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama