, piątek 31 marca 2023
Mapa wypadków także w powiecie cieszyńskim
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, opracował mapę tragicznych wypadków drogowych za lata 2012-2015.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mapa wypadków także w powiecie cieszyńskim

MB/MAT.PRAS.
Na których drogach i w jakich gminach dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych? Teraz można to łatwo sprawdzić dzięki kolejnej mapie, która pojawiła się w serwisie Otwarty Regionalny System Informacji Przestrzennej (ORSIP).

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, opracował mapę tragicznych wypadków drogowych za lata 2012-2015. Pod uwagę wzięte zostały zdarzenia z udziałem pieszych, w których ponieśli oni śmierć lub doznali ciężkich obrażeń ciała. Interaktywna mapa dostępna jest w Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej - oficjalnym geoportalu województwa śląskiego. Mapę wypadków znajdziemy tutaj.

W okresie od 2004 do 2014 roku na drogach województwa śląskiego odnotowano 20.979 wypadków drogowych z udziałem pieszych, co stanowi 34,4% ogółu wszystkich - 61.055 - wypadków drogowych. W zdarzeniach z udziałem pieszych zginęło 1818 osób, czyli 42,5% ogólnej liczby zabitych - 4275 - w wypadkach drogowych. 20.654 osób zostało rannych, co daje 27,4% ogólnej liczby rannych w wypadkach. Mapa przedstawia lokalizację ponad 1750 wypadków z udziałem pieszych w województwie śląskim w latach 2012-2015. Dla każdego wypadku można wyświetlić datę i godzinę zdarzenia oraz jego dokładne umiejscowienie.

Jak wynika z tych statystyk, problematyka bezpieczeństwa pieszych jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla śląskich policjantów, ale też dla zarządców dróg zobligowanych do dbałości o infrastrukturę drogową. Dążąc do poprawy sytuacji, konieczne jest między innymi wyznaczenie miejsc niebezpiecznych, które po ich lokalizacji na interaktywnej mapie, posłużą podejmowaniu odpowiednich działań.

W serwisie ORSIP stworzono również mapę, pokazującą liczbę wypadków, które wystąpiły na terenie danej gminie. Z tych danych wynika, że w latach 2012-2015 najwięcej wypadków z udziałem pieszych na cały powiat cieszyński było w Cieszynie - 22 wypadki, dalej: 14 w Ustroniu, 9 w Skoczowie, 5 w Strumieniu, Wiśle, Dębowcu, Hażlachu i Zebrzydowicach, 4 w Brennej, 3 w Goleszowie i Istebnej oraz 1 w Chybiu. W sumie w ciągu tych trzech lat w powiecie cieszyńskim odnotowano 81 wypadków drogowych z udziałem pieszych.

Więcej o serwisie ORSIP oraz mapach, które można tam znaleźć pisaliśmy tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama