, piątek 3 luty 2023
Lustrujemy oświadczenia majątkowe Gluzy i Trybuś
Na tle sejmowych rekordzistów majątek i oszczędności posłów z naszego regionu prezentuje się bardzo skromnie. fot: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.plDodaj do Facebook

Lustrujemy oświadczenia majątkowe Gluzy i Trybuś

Na internetowych stronach Sejmu opublikowane zostały oświadczenia majątkowe parlamentarzystów na początek nowej kadencji. Co zapisali w nich Gluza i Trybuś?

Czesław Gluza, były starosta powiatu cieszyńskiego i debiutujący w parlamentarnych ławach, z tytułu dotychczas pełnionej funkcji zarobił blisko 140 tys. złotych. Zgromadził też oszczędności w wysokości 418 tys. złotych, blisko 1,2 tys. euro oraz papiery wartościowe o wartości 138 tys. złotych. W 1/3 jest właścicielem domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych, którego wartość wycenił na 80 tys. złotych.

Zdecydowanie mniej na swoim koncie zgromadziła Aleksandra Trybuś. Dotychczasowa wicedyrektorka Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie posiada 10 tys. oszczędności i do spłaty dwa kredyty na łączną kwotę 26 tys. złotych. Jest też właścicielką domu, którego wartość wyceniła na 200 tys. złotych.

Na tle sejmowych rekordzistów majątek i oszczędności, ale też wysokość zaciągniętych kredytów posłów z naszego regionu prezentuje się bardzo skromnie. Jak podaje portal Money.pl najbogatszy w tym zestawieniu jest Mirosław Koźlakiewicz z Platformy Obywatelskiej. Majątek i gotówka zgromadzona przez posła z Ciechanowa szacowana jest na blisko 48,5 mln złotych. Na przeciwległym biegunie jest Janusz Palikot, który ma ponad 10,2 mln złotych zobowiązań.

Łączny majątek posłów siódmej kadencji to ponad pół miliarda złotych. Z tej sumy ponad 56 mln złotych stanowią oszczędności zgromadzone w rodzimej i obcych walutach. Łączne należności wynikające z kredytów i pożyczek zaciągniętych przez 460 wybrańców ludu Money.pl szacuje na ponad 95 mln złotych.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

80tys to chyba cena tej części domu,która jest w posiadaniu posła, jeżeli to 1/3 to można założyć, że dom jest wart 240tys.

Dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych wycenił na kwotę 80 tys złotych to przecież kpina !!!!

Chętnie kupie obydwa domy po cenie z oświadczenia majątkowego.

Drodzy wyborcy! Swoim wyborem pomogliście spłacić komuś kredyt, ale nie pomogliście sobie. Prawdziwi Samarytanie na tym Śląsku Cieszyńskim mieszkają ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama