, środa 29 czerwca 2022
Kto i czy w ogóle wykona zatokę autobusową?
Zatoka autobusowa miałaby powstać na ulicy Moniuszki dla przystanku "Żłobek". fot: FJDDodaj do Facebook

Kto i czy w ogóle wykona zatokę autobusową?

FRYDERYK DRAL
Kto i czy w ogóle wykona zatokę autobusową?

Zatoka usprawniłaby poruszanie się wszystkich pojazdów oraz poprawiałaby bezpieczeństwo na w/w ulicy. fot. FJD

Inicjatywa Rady Osiedla Liburnia dotycząca stworzenia zatoki autobusowej nie może doczekać się realizacji, bo ulicą Moniuszki zarządza jednocześnie Powiat Cieszyński i Miasto Cieszyn.

Z inicjatywy mieszańców Osiedla Liburnia miała powstać zatoka autobusowa na ulicy Moniuszki dla przystanku "Żłobek", która usprawniłaby poruszanie się wszystkich pojazdów oraz poprawiałaby bezpieczeństwo na w/w ulicy. Co dla mieszkańców wydawało się oczywiste i bardzo proste w realizacji, zablokowane zostało przez urzędników miasta i powiatu.

W pierwszej kolejności nad inicjatywą mieszkańców pochylił się Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, który w piśmie z dnia 16 maja br., poinformował zainteresowanych, że ul. Moniuszki jest drogą powiatową i kompetencje w tym zakresie należą do powiatu. Dlatego też przekazał sprawę do Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, który błyskawicznie bo już 17 maja br., odpowiedział, że "...opiniuje pozytywnie wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej 'Cieszynianka...", ale w dalszej treści zauważa, że "Jednakże na ograniczone środki finansowe, jakimi dysponujemy oraz skalę potrzeb w zakresie robót utrzymaniowych na drogach powiatowych nie ma możliwości finansowania, bądź współfinansowania takiego zamierzenia inwestycyjnego...".

Obydwie strony jak się jednak wydaje zapomniały o "Porozumieniu Nr WO.0118-13/10 z dn.30.12.2010 w sprawie powierzenia przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego zadań zarządcy dróg powiatowych...", które mówi, że miasto Cieszyn przyjmuje zarządzanie drogami powiatowymi. I tu należy od razu postawić pytanie, w jakim celu ustanowiono w 1997 r po likwidacji Urzędów Rejonowych drogi powiatowe na terenach gmin i miast, skoro nimi zarządzać mają lokalne jednostki administracyjne.

Tylko w samym mieście Cieszynie dróg powiatowych jest 40 o łącznej długości 42,909 km. W tej sytuacji bardzo odległym wydaje się czas, w którym mieszkańcy Osiedla Liburnia doczekają się realizacji swojego postulatu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama