, środa 30 listopada 2022
Konsultacje planu poprawy jakości powietrza w Cieszynie
Dokument przedstawia cele strategiczne oraz szczegółowe, a także harmonogram działań do 2020 roku i finansowanie przedsięwzięć. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Konsultacje planu poprawy jakości powietrza w Cieszynie

MB
W Cieszynie został wyłożony do publicznego wglądu "Plan gospodarki niskoemisyjnej Cieszyna”, czyli szczegółowy opis zadań i celów dotyczących poprawy jakości powietrza w mieście. Dokument podlega w tej chwili konsultacjom. Uwagi i wnioski można składać do 3 kwietnia br.

"Plan gospodarki niskoemisyjnej Cieszyna” określa m.in. stan środowiska na obszarze miasta, w tym charakteryzuje główne zanieczyszczenia atmosferyczne, ocenia stan atmosfery na terenie województwa oraz Cieszyna, przedstawia emisję substancji szkodliwych i dwutlenku węgla, a także ocenia jakość powietrza na terenie Cieszyna.

Dokument przedstawia cele strategiczne oraz szczegółowe, a także harmonogram działań do 2020 roku i finansowanie przedsięwzięć.

Wśród celów w "Planie gospodarki niskoemisyjnej Cieszyna” wyszczególniono m.in. ograniczenie emisji CO2 oraz emisji zanieczyszczeń z instalacji wykorzystywanych na terenie miasta, a także emisji pochodzącej z transportu, spełnienie norm w zakresie jakości powietrza. Celem jest także zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkalnych, a także zwiększenie efektywności wykorzystania / wytwarzania / dostarczania energii do odbiorców zlokalizowanych na terenie miasta. Zaplanowano również rozwój systemów zaopatrzenia w energią zmniejszających występowanie niskiej emisji zanieczyszczeń (w tym emisji pyłów), a także poprawę ładu przestrzennego i rozwój zrównoważonej przestrzeni publicznej.

Wśród działań będzie także zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej ich wpływu na lokalną gospodarkę ekoenergetyczną oraz jakość powietrza. Promocji będzie również podlegać zrównoważony transport - z uwzględnieniem transportu publicznego i indywidualnego oraz efektywnie energetyczne oświetlenie.

Z pełnym "Planem gospodarki niskoemisynej Cieszyna” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla Planu gospodarki niskoemisyjnej Cieszyna można zapoznać się tutaj. Z dokumentami można zapoznać się także w Urzędzie Miejskim (Ratusz, pok. 215).

Uwagi i wnioski do dokumentów można składać do 4 kwietnia br. drogą mailową pod adresem srm@um.cieszyn.pl lub pisemnie na adres Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, Urząd Miejski w Cieszynie, Rynek 1.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama