, piątek 1 lipca 2022
Kolejne boisko wielofunkcyjne w Kończycach Wielkich
Miejsce przeznaczone pod budowę boiska wielofuncyjnego w Kończycach Wielkich. fot: UG HażlachDodaj do Facebook

Kolejne boisko wielofunkcyjne w Kończycach Wielkich

red.mat.pras
Gmina Hażlach otworzyła oferty w przetargu na budowę boiska wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Kończycach Wielkich.

Od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajeni, że mamy do czynienia z rynkiem wykonawcy, czyli zamawiający „walczą” z brakiem ofert albo zaoferowane ceny znacząco przekraczają zarezerwowane na ten cel środki finansowe. Jednak tym razem było inaczej. Może to zwiastun zmiany sytuacji na rynku, bądź reakcja na zbliżające się spowolnienie gospodarcze?

Do przetargu na budowę boiska stanęło aż 8 podmiotów i wszystkie oferty mieszczą się w zaplanowanym przez gminę Hażlach budżecie. Aktualnie trwają prace związane z wyłonieniem wykonawcy.
W budżecie gminy na budowę boiska zarezerwowano 993.633 zł brutto, w tym dofinansowanie 496.800 zł. Zakończenie prac ma nastąpić we wrześniu 2020 roku.
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, już wkrótce przy Szkole Podstawowej w Kończycach Wielkich powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30 × 44 metry. W umowie zostały również przewidziane środki na wykonanie zagospodarowania terenu oraz zakup i montaż wyposażenia sportowego.

- Mam nadzieję, że nowoczesny obiekt w sercu Kończyc Wielkich obok ścieżki zdrowia hrabiny Gabrieli Thun - Hohenstein stanie się popularnym miejscem spędzania czasu nie tylko przez uczniów szkoły, lecz także dorosłych mieszkańców, szukających możliwości aktywnej formy spędzania wolnego czasu – powiedział Wójt Grzegorz Sikorski.

- Bardzo cieszy fakt, że budowane boisko znajduje się blisko szkoły. To będzie już nasza trzecia placówka oświatowa, która będzie posiadała boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja ta oznacza znaczne podniesie komfortu prowadzenia zajęć wychowania fizycznego – dodał wójt.

To już kolejna inwestycja gminy Hażlach w sport. Warto podkreślić, że we wszystkich miejscowościach znajdują się już siłownie plenerowe, które cieszą się ogromna popularnością. Dodatkowo każda ze szkół posiada halę gimnastyczną, a wkrótce przy trzech z czterech szkół znajdować będzie się boisko wielofunkcyjne.

- Nie od dziś wiadomo, że warto inwestować w edukację i sport. Dlatego myślę, że dzięki realizowanej strategii na rzecz rozwoju sportu w naszej gminie kwestią czasu będzie kiedy powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Zamarskach – podsumował Grzegorz Sikorski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama