, czwartek 20 czerwca 2024
Kolejna "schetynówka" w powiecie
W wyniku wykonanych przez nas inwestycji z każdym rokiem poprawia się stan dróg w naszej gminie - mówi wójt gminy Dębowiec, Tomasz Branny.  fot: Agnieszka KaczmarczykDodaj do Facebook

Kolejna "schetynówka" w powiecie

AK, mat. pras.
Powody do radości mają mieszkańcy Ogrodzonej. Droga \"Na Zadki\" została oddana do użytku. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011 zwanego potocznie \"schetynówką\" zakończono kolejną inwestycję w gminie Dębowiec.
Prace rozpoczęły się 12 sierpnia i zakończyły 10 października. - Wykonane zostały odwodnienia, mijanki oraz utwardzono pobocza. Na 3 kilometrowym odcinku drogi została częściowo wymieniona podbudowa oraz położona nowa nawierzchnia asfaltowa - mówi Błażej Żebrok, odpowiedzialny w dębowieckim urzędzie za promocję i pozyskiwanie środków unijnych i dodaje, że wybudowano również oświetlenie uliczne i wprowadzono nowe oznakowanie pionowe i poziome, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawy komfortu jazdy w gminie.

Całkowita kwota inwestycji to 840 334,43 zł, z czego 397 700,00 zł stanowi dotacja z budżetu Państwa. - To kolejna duża inwestycja drogowa, którą zrealizowaliśmy. Była ona możliwa dzięki pozyskanej dotacji na ten cel. W wyniku wykonanych przez nas inwestycji z każdym rokiem poprawia się stan dróg w naszej gminie - mówi Wójt Gminy Dębowiec, Tomasz Branny.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ciekawe, ale krótko przed rozpoczęciem remontu drogi na Zadki w sercu tej pustki rozpoczęto budowę domu. Właściciel albo ma wyraźnie fory u Pana Boga - albo "we gminie"... To podobnie jak z oświetleniem ulicy Samlowiec z Kostkowic na Hażlach - w środku lasu, w szczerej pustce lampy jak w centrum Cieszyna, choć 90% gminy tonie w ciemnościach. Ale tam przynajmniej wiadomo, która to piękna ze starostwa mieszka na Samlowcu i lampki w prezencie dostała....

Szkoda Zadków bo tak ładne miejsce będą nawiedzać tłumy. Już "diabeł nie będzie mówił tam dobranoc". Szkoda i żal.

zastanawiam się jaki "ważny" mieszka w tej dzielnicy.Takie "super osiągnięcia" może jedynie gmina dębowiec!!!!

Dziękuję. Tak myślałam że to "popelina". Nic się nie zmienia. Nic albo prawie nic. Prawie czyni wielką różnicę.

Zdjęcie przedstawia starą JEDYNKE Widok z Łączki na Ogrodzoną. Po pierwsze uregulować własność tej starej drogi,po drugie naprawić nawierzchnie bo jedzie się tam jak na KROSIE jelita są w odbycie dopiero po tym chodniki!!!!!

Na "schetynówkę" typuje się drogi przy których można osiągnąć maksymalny kilometraż przy określonej realiami kwocie, a nie potrzeby danej gminy. Autostrady nie wyszły to może wyjdą chociaż "schetynówki".

KIedy gmina zrobi coś z dojazdem do swojej siedziby W Kostkowicach i Gumnach brak chodników, poboczy i parę lamp, to wszystko. U siebie zrobili kawałek poglądowy, by petenci UG wiedzieli jak ma wyglądać prawdziwa droga i mieli co zazdrościć stolicy.

a kaj som ty ZADKI i kaj ta cesta na te ZADKI. A gdo tam miszko, że mu takom ceste wyrychtowali?
Kto wie?

tylko to co okreslonym politykom pasuje to wspieraja , to cala prawda , bo kazdy lubi sie promowac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

droga na Zadki to raczej luksusowa ścieżka rowerowa teraz, dla paru samochodów które tam dziennie przejeżdżają... A o wiele ważniejsza i znacznie bardziej obciążona ruchem droga powiatowa Ogrodzona - Kostkowice jest od dziesięcioleci w stanie tragicznym.. mam wrażenie, że to raczej ktoś "wydeptał" sobie realizację tego projektu pod swoje prywatne potrzeby, niż że wynikł on z rzetelnej analizy potrzeb mieszkańców gminy. Tak wygląda budowa "schetynówek" w całym kraju??...

Na zdjęciu nie widać chodnika. Może mieszkańcy by się wypowiedzieli na ten temat.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama