, niedziela 2 października 2022
Juroszek i Mokrysz w setce najbogatszych Polaków Wprost
Z majątkiem szacowanym na 525 mln zł na 47. miejscu znalazła się Teresa Mokrysz z rodziną. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Juroszek i Mokrysz w setce najbogatszych Polaków Wprost

JM
Teresa Mokrysz z rodziną oraz Zbigniew Juroszek z rodziną znaleźli się w setce najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

W opublikowanym w najnowszym numerze Wprost na liście 100 najbogatszych Polaków na pierwszym miejscu znalazł się Jan Kulczyk. Jego majątek szacowany jest na 12,5 mld zł. Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Solorz-Żak z majątkiem w wysokości 10,5 mld zł. Trzeci jest Michał Sołowow z majątkiem w wysokości 7,45 mld zł. To taka sama trójka jak przed rokiem.

W zestawieniu przygotowanym przez Wprost po raz kolejny można znaleźć biznesmenów związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. Najwyżej, bo na 39. miejscu, znalazł się Zbigniew Juroszek z rodziną. Tygodnik Wprost szacuje majątek przedsiębiorcy z Cieszyna i jego najbliższych na 635 mln zł. Juroszek jest właścicielem firmy bukmacherskiej STS, która dzięki restrukturyzacji jest jedną z najszybciej rozwijających firm tego typu. - "Drugie znaczące przedsięwzięcie Juroszka to grupa firm związanych z budownictwem pod wspólną nazwą Atal. Obecnie jest na rynkach w Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic oraz Łodzi. Rekordowy wynik sprzedaży w 2012 r. uplasował spółkę w czołówce polskich deweloperów" - pisze Wprost.

Z majątkiem szacowanym na 525 mln zł na 47. miejscu znalazła się Teresa Mokrysz z rodziną. Tygodnik przypomina, że kawę i herbatę marki Mokate znajdziemy w większości europejskich krajów oraz na Dalekim Wschodzie. Do grupy Mokate, której Teresa Mokrysz wraz z mężem Kazimierzem jest właścicielem, należy dziewięć firm produkujących kawy, herbaty, kakao i komponenty do produktów spożywczych. - "Firma osiąga przychody rzędu 700 mln zł, zatrudnia ponad 1,5 tys. osób i co roku zwiększa eksport produktów o kilka procent" - czytamy we Wprost.

Ranking 100 najbogatszych Polaków Wprost jest najstarszym tego typu zestawieniem publikowanym w Polsce. Pierwszy ranking ukazał się w 1990 roku. Więcej na temat firmy Mokate można przeczytać w artykule "Mokrysz Sylwia - kilka słów o firmie Mokate" oraz w dwutygodniku Forbes.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo - super! Jak dobrze, że kobiety też potrafią.

Najbogatszą setkę Polaków łączą dwie rzeczy:
1. Każdy z nich dorobił się na interesach z państwem polskim
2. Wszyscy większą część dochodów rozliczają za granicą

Czyli Polska pod względem ustroju prawno-skarbowego jest na poziomie państw afrykańskich a nie wolnych państw. Żeby być tu bogatym nie trzeba produkować to, co się podoba konsumentom, tylko trzeba się zaprzyjaźnić z rządem.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
Odbiór odpadów » Właściciele nieruchomości » Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

W trakcie opracowania

WOW ale wiadomosc !!!! Nie macie juz o czym pisac tylko takimi pierdolami sie zajmowac !!!!!

Muszę kupić Lamborghini, przecież nie będę gorsza od tych z listy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama